ZPSPiG w Belęcinie

 • Rok szkolny 2015/2016

  Luty 2016
  P W Ś C P S N
  « maj    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  29  
 • Umysł nie jest naczyniem, które należy napełnić, lecz ogniem, który trzeba rozniecić.
  (Plutarch z Cheronei)

 • FOTKI

  img_4786 5941_1 obz09 d_n03
 • kontakt z administratorem strony: tkonieczek@wp.pl

Kalendarium

ROK SZKOLNY 2015/2016

W sobotę, 6 marca nasi uczniowie: Oliwia Mania, Korneliusz Berger, Mateusz Idziejczak oraz Waldemar Rozynek brali udział w rejonowym konkursie”Salamandra”. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań były „Rośliny i zwierzęta górskie”. Waldek zajął drugie miejsce na 36 uczestników i awansował do wojewódzkiego finału. Brawo!

2 lutego uczniowie gimnazjum i klasy VI udali się na wycieczkę do parku Naukowo – Technologicznego w Poznaniu, jest to Fundacja Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Mogli tam podziwiać doświadczenie chemiczne m.in. samospalanie manganianu VII potasu, wykrywanie kwasów, zasad i soli, bielenie róży oraz doświadczenia z fizyki i gry wyświetlane na planszy działające na dźwięk. Uczestnicy byli oczarowani zajęciami.


14.01.2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Nagrody główne – „Złote Nuty” w swoich kategoriach wiekowych zdobyły: Estera Gemba z klasy IIa, Zofia Chmielak z klasy IV i Marta Rozynek z klasy III gimnazjum. Ponadto wyróżnienia zdobyli: Tomasz Bedła z klasy I i Zuzanna Antkowiak z klasy II gimnazjum. Udział wzięli również: Amelia Wieczorek z klasy I i Jakub Wasiek z klasy IV.

12.01.2016 r. – Honorata Kaczmarek, Wiktoria Dopierała, Wiktor Piechowiak, Olga Starkowska i Natalia Wieczorek wzięli udział w międzyszkolnym etapie Ligii Matematyczno-Chemicznej organizowanej przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie.

11.01.2016 r. Honorata Kaczmarek zajęła II miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

W dniach 11-15.01.2016 r. uczniowie napisali testy Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Olimpus” z matematyki, przyrody i biologii.

10.01.2016 r. po raz pierwszy w ZPSPiG w Belęcinie zorganizowaliśmy koncert finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Całą imprezę obsługiwały wolontariuszki: Dagmara Szymańska, Anita Wieczorek, Żaneta Rybarska, Julia Małycha, Ewa Leśnik. W organizacji spotkania pomagali również: Kamil Grunwald i Honorata Kaczmarek. Dzieci szkolne uatrakcyjniły spotkanie śpiewem, skeczami i przedstawieniem świątecznym. Część artystyczną przygotowały: p. Regina Nowak i p. Renata Brankowska. Wystąpili również najmłodsi podopieczni przedszkola w Belęcinie. Przybyli goście mogli usiąść przy kawie i ciastkach.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom i ofiarodawcom.

18.12.2015 r. – klasa trzecia w ramach akcji „Pamiętamy o zwierzętach” zaniosła do lasu odpowiednie smakołyki.

13.12.2015 r. – Oliwia Mania z klasy VI odebrała nagrodę za wyróżnienie w bożonarodzeniowym konkursie plastycznym zorganizowanym przez GOK w Sielcu.

11.12.2015 r. uczennice klasy trzeciej gimnazjum: Honorata Kaczmarek zdobyła I miejsce, a Wiktoria Dopierała II miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o AIDS.

10.12.2015 r. – klasy: I, IIa i IIb wyjechały i miło spędziły czas w Sali Zabaw w Komorowie.

3.12.2015 r. uczniowie klas I-III wyjechały na przedstawienie „Kot w butach”.

27.12.2015 r. Honorata Kaczmarek i Wiktoria Dopierała wzięły udział w Rejonowym Konkursie Biologicznym w Nowym Tomyślu.

Dnia 18 grudnia 2015 r. w sali wiejskiej w Belęcinie tradycyjnie, jak co roku,  po raz dwudziesty zorganizowaliśmy spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą o godzinie 16.00, odprawioną przez księdza proboszcza parafii Zakrzewo P. Kusza. Następnie duszpasterz złożył życzenia obecnym, którzy podzielili się opłatkiem. Głos zabrali również: p. dyrektor A. Iwasiewicz, która przywitała zebranych,  składając życzenia zachęciła wszystkich do miłego spędzenia czasu przy wigilijnym stole, następnie p. dyrektor GOK-u A. Kędziora, wójt gminy Siedlec J. Kolesiński, radny wsi Belęcin p. R. Winiarz, dyrektor ZEAS-u p. W. Jasztal oraz radna wsi Kiełpiny p. E. Weil.

W miłej i kameralnej atmosferze wszyscy mogli wysłuchać i obejrzeć program artystyczny przygotowany przez dzieci ze szkoły w Belęcinie pod kierunkiem p. R. Nowak i p. R. Brankowskiej oraz skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Belęcinie, a które znalazły się na stołach za sprawą sponsorów wspierających  od lat działania naszej szkoły.

W imieniu organizatorów – składamy podziękowania wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w przygotowanie uroczystości.

W dniu 3 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Na uroczystość zaproszono dyrekcję, uczniów klas drugiej i trzeciej z wychowawcami oraz rodziców pierwszoklasistów. Podczas akademii uczniowie klasy pierwszej popisywali się swoją wiedzą i umiejętnościami. Po programie artystycznym wicedyrektor szkoły, pani Stanisława Prządka uroczyście pasowała ich na pełnoprawnych uczniów ZPSPiG w Belęcinie.

 

Dnia 2 listopada 2015 r. (tj. poniedziałek) uczniowie klas 1-3 wybrali się na cmentarz do Zakrzewa. Tam w atmosferze modlitwy i zadumy zapaliły znicze na grobach bliskich.

Dnia 13 października 2015 r.odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzież zaprezentowała swoje niezaprzeczalne talenty w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p.Renaty Brankowskiej. Było wiele radości i śmiechu.

ROK SZKOLNY 2014/2015

1 kwietnia uczniowie klasy VI zmagali się ze sprawdzianem szóstoklasisty. Po raz pierwszy pisali test z matematyki i języka polskiego oraz z języka niemieckiego.

31 marca klasy Ia, Ib I II wyruszyły w poszukiwaniu zajączka.

30 marca w Olimpiadzie o Janie Pawle II udział wzięło 14 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

27 marca gimnazjaliści uczestniczyli w Turnieju Coca – Cola Cup w Kopanicy, gdzie zajęli III miejsce.

27 marca szkołę odwiedziła przedstawicielka KRUS-u, która przedprowadziła pogadankę na temat “Bezpieczeństwo podczas prac w gospodarswie domowym”.

26 marca chłopcy klas gimnazjalnych brali udział w Powiatowych Zawodach w Unihokeja w Siedlcu.

Tego samego dnia w zawodach wzięły też udział dziewczęta, ktore zajęły II miejsce.

W dniach od 24 do 30 marca uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej brali udział w Przedmiotowych Konkursach Ogólnopolskich “OLIMPUS” z: matematyki, języka niemieckiego, języka angielskiego, przyrody i chemii.

marzanna2 23 marca powitaliśmy wiosnę. Barwnym korowodem przeszliśmy ulicami Belęcina, gdzie, jak każdego roku witali nas mieszkańcy wsi. Po powrocie do szkoły spaliliśmy zimę pod postacią Marzanny. Mamy nadzieje, że teraz Wiosna już na dobre zagości u nas.

 

kobiety 21 marca odbyła się w sali wiejskiej w Belęcinie impreza środowiskowa z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich Pań z Belęcina, Zakrzewa i Godziszewa. Hasłem przewodnim szóstego już spotkania było „Twoja twarz brzmi znajomo – Kabareton 2015.”. Mogliśmy usłyszeć znane wszystkim piosenki z lat 80-tych. Każda z Pań opuszczała sale wiejską z kwiatkiem i uśmiechem na twarzy.

21 marca uczniowie naszej szkoły poprowadzili Drogę Krzyżową w kościele.

W sobotę 14 marca w sali sportowej Świtezianka w Wolsztynie odbył się Dzień Doradztwa Zawodowego, w którym wzięła udział klasa III gimnazjum oraz chętni uczniowie klasy II. Dzień ten cieszył się sporym zainteresowaniem, a gimnazjaliści byli zadowoleni z uzyskanych informacji.

13 marca Szymon Matysiak brał udział w Rejonowym Finale Ligi Matematyczno – Chemicznej w Liceum Ogólnokształcącym w Wolsztynie, gdzie zajął czołowe miejsce. Natomiast przedstawiciele klasy VI: Sandra Starkowska, Mateusz Idziejczak i Waldemar Rozynek tego samego dnia wzięli udział w Rejonowym Konkursie  „OMNIBUS”.

kobiety-zakrz2 8 marca z okazji Dnia Kobiet w Sali Wiejskiej w Zakrzewie odbyła się uroczystość. Tradycyjne życzenia w imieniu wszystkich Panów złożył Pan Sołtys Zygmunt Martyniak a następnie nasi uczniowie przedstawili los kobiety w przedstawieniu kabaretowym. Po części artystycznej Panie otrzymały od przedstawicieli mężczyzn z Zakrzewa po pięknej róży.

W czasie ferii uczniowie uczestniczyli w różnych zajęciach: plastycznych,  muzycznych, religijnych, ortograficznych, matematycznych, informatycznych, przyrodniczych i sportowych.

W pierwszym tygodniu zorganizowany został wyjazd do Cinema City w Zielonej Górze na film pt. „Pingwiny z Madagaskaru”.

Tradycyjnie też odbył się konkurs „Szkolny Mistrz Ortografii”, którego zwycięzcą został Wiktor Wieczorek z klasy V, a wicemistrzem została Kornelia Małycha z klasy IV.

balik211 luty 2015 r. Ten dzień od rana zapowiadał się niezwykle. Korytarzami szkoły przemykali Batman i Spiderman, widziano też kotka, pieska oraz najprawdziwszą księżniczkę!

W środę 11 lutego dla dzieci klas I-III zorganizowano doroczny bal karnawałowy. W tym dniu stołówka szkolna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.

babcie2 23 Styczeń 2015 r. – Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowy dzień w naszej szkole.  W tym dniu stołówka szkolna po brzegi wypełniona była przybyłymi Dziadkami i Babciami naszych dzieci. Wnuczkowie z najmłodszych klas  przygotowali wspaniałe występy artystyczne pełne radości, śpiewu i muzyki, aby wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. Dzieci własnoręcznie wykonały także upominki, którymi obdarowały przybyłych gości.

jaseka_24 styczeń 2015 r. – Goście u stóp Nowonarodzonej Dzieciny

W pięknie udekorowanej świątyni, wśród blasku świec i choinek, mali aktorzy z naszej szkoły pragnęli odtworzyć wydarzenia sprzed 2000 lat. Ta szczególna noc, noc narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa została nam przybliżona przez małych Aniołków, skromnych pastuszków.

Przedstawieniu towarzyszył śpiew kolęd w wykonaniu naszych aktorów.

przedstawienie_2 28 grudzień 2014r. – Ebenezer Scrooge zagościł w Kościele Św. Kazimierza w Zakrzewie.

Któż z nas nie zna „Opowieści wigilijnej”?, która wpisała się już na dobre w tradycję Bożego Narodzenia….

Dziś zaproszeni przez księdza proboszcza Przemyslawa Kusza uczniowie klasy II przedstawili tę ponadczasową historię raz jeszcze.

zd20 19 grudzień 2014r. – Wspólne kolędowanie w ostatnim dniu zajęć przed Świętami Bożego Narodzeniato już tradycja w naszej szkole. Najpierw klasy I – IV oglądały Jasełka przygotowane przez Panią Renię  Nowak z uczniami V i VI klasy, śpiewali kolędy a następnie w klasach podzielili się opłatkiem. Później klasa V i VI oraz  I , II i  III gimnazjum oglądały sztukę „Opowieść Wigilijna” przygotowaną przez klasę II gimnazjum z Panią Aldoną Piątyszek, a potem w klasach połamali się opłatkiem, śpiewali kolędy celebrując świąteczny nastrój.

zd10 17 grudzień 2014r. – Dziś odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla Osób Starszych i Samotnych  z naszej parafii. Spotkanie upłynęło w świątecznej atmosferze oczekiwania na przyjście Dzieciątka Jezus. W czasie spotkania uczestnicy przełamali się opłatkiem, wysłuchali kolęd w wykonaniu młodzieży szkolnej, obejrzeli Jasełka przedstawione przez klasę piątą i ich opiekunkę – panią Reginę Nowak oraz sztukę „Opowieść Wigilijna”  przygotowaną przez uczniów klasy drugiej gimnazjum pod opieką pani Aldony Piątyszek.

zd07 28 październik 2014r. – W poczet braci uczniowskiej przyjęliśmy pierwszoklasistów. Właściwie to Pan Dyrektor ich pasowała, ale my – starsi koledzy – wiernie im kibicowaliśmy. Program artystyczny i część oficjalną przygotowała pani Ilona Merda – wychowawczyni klasy Ia i  pani Renata Brankowska – wychowawczyni klasy Ib. Rodzice maluchów byli bardzo wzruszeni – całość wyszła fantastycznie!

zd06 27 październik 2014r. – Uczniowie klasy IA i IB zostali przyjęci w poczet obywateli gminy Siedlec. Z rąk pana wicewójta Hieronima Birka pierwszoklasiści otrzymali okolicznościowe dyplomy. Przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Siedlcu wręczył dzieciom książeczki oszczędnościowe z wkładem pieniężnym. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie wyjaśnili zasady poruszania się po drogach i  obdarowali  uczniów  kamizelkami odblaskowymi. Aby wpoić młodym mieszkańcom zasady zdrowego odżywiania, tradycyjnie już poczęstowano ich jabłkami. Dzieci miały również okazję zwiedzić Urząd Gminy i przyjrzeć się pracy urzędników.

zd05 27 październik 2014r. –  Lubuskie Biuro Koncertowe wystąpiło z koncertem  pt.: „Piotruś Pan w krainie Pani Muzyki”.

W czasie koncertu muzyka przeplatała się z opowieścią o Piotrusiu i  Dzwoneczku. Dzieci słuchały z przyjemnością muzyki, były zachwycone atmosferą, którą udało się stworzyć Pani prowadzącej. Nasi uczniowie nagrodzili koncert gromkimi brawami, a wychodząc nucili melodie z koncertu.

zd03 15 październik 2014r.  - Dzień Edukacji Narodowej

Choć nazwa święta poważna,  u nas jak co roku było  wesoło, ponieważ Kornel Berger wraz z Adelą Kaczmarek przeprowadzili quiz. Na pytania dotyczące edukacji w szkole dowcipnie odpowiadali nauczyciele i uczniowie. W przerwie reklamowej Zespół Allegro wraz z Panią Renatą Brankowską umilił nam czas śpiewem. Następnie uczniowie w parach z nauczycielami pokazali swoje umiejętności taneczne przy utworze: „Wyginam ciało śmiało”  Króla Juliana.

zd01 3-4 października 2014r. – Wolontariusze z naszej szkoły  przystąpili do akcji „PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM”, zorganizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej  w Siedlcu.  W piątek i sobotę zbierali produkty spożywcze w Sklepie Wielobranżowym „Asia”, aby pomóc najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej gminie.

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

27 czerwca- uroczyste zakończenie roku szkolnego. W tym dniu nasza uczennica klasy VI Zuzanna Antkowiak odebrała nagrodę za zdobycie II miejsca w Gminnym Konkursie na Najlepszego Ucznia Gminy Siedlec w kategorii klas IV- VI.

25 czerwca klasa IV z wychowawczynią i katechetką pojechały na wycieczkę do Kórnika i Poznania.

24 czerwca klasa VI i I gimnazjum pojechały do Zielonej Góry na basen i do kina.

Również 24 czerwca dzieci z kółka teatralnego „Iskierki” wyjechały do Centrum Rekreacyjno- Rozrywkowego fala park w Wolsztynie. Wyjazd był nagroda za wyróżnienie zdobyte w I Gminnym Przeglądzie Szkolnym „Teatralka”.

23 czerwca odbyło się również bierzmowanie klas gimnazjalnych w kościele pw. Św. Kazimierza w Zakrzewie.

23 czerwca w szkole zorganizowano Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Uczniowie klas podstawowych i gimnazjum mogli rozgrywać mecze z nauczycielami oraz zmierzyć się ze sobą nawzajem.

21 czerwca wokalistki z naszej szkoły wystąpiły w Grójcu Wielkim w trakcie odbywającej się corocznie „Nocy Świętojańskiej”.

W dniu 20 czerwca uczeń klasy szóstej Erwin Gaweł i uczennica klasy III gimnazjum zajęli I miejsca w  Gminnym Konkursie Plastycznym „Młody Artysta”. Serdecznie gratulujemy!

18 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Leksykalny z Języka Angielskiego, w którym wzięły udział klasy I-III Szkoły Podstawowej.

12 czerwca nasi młodsi koledzy z klasy II i III Szkoły Podstawowej pojechali na wycieczkę do Poznania. Zobaczyli m.in. Zoo, Palmiarnię i Stary Zamek.

W dniu 11 czerwca uczniowie klasy szóstej –:Anna Błoch, Karolina Gaweł, Zuzanna Antkowiak i Wiktor Piechowiak pojechali na Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim, który odbył się w Wolsztynie.

f3001_0 10 czerwca klasa piata wyjechała na jednodniową wycieczkę nad nasze morze. Uczniowie zwiedzili Fort Gerharda i latarnię morską w Świnoujściu oraz liczne atrakcje turystyczne w Międzyzdrojach.

 

 

f3007 Dnia 7 czerwca w Belęcinie został zorganizowany festyn z okazji 30-lecia Zespołu Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Belęcinie.

 

 

W dniu 6 czerwca w naszej szkole wystąpił teatrzyk z przedstawieniem pt. „Akademia Pana Kleksa”.

3 czerwca nasz kolega z klasy II Szkoły Podstawowej Szymon Piechowiak pojechał na konkurs matematyczny do Siedlca, w którym został Mistrzem Tabliczki Mnożenia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

30 maja w Tuchorzy odbył się Gminny Konkurs Języka Niemieckiego, w którym wzięły udział Zuzanna Antkowiak, Anna Błoch i Karolina Gaweł, uczennice klasy VI.

26 maja w naszej szkole odbył się Dzień Matki, podczas którego uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

f3001 W dniu 24 maja nasz wybitny uczeń matematyki Wiktor Piechowiak z klasy VI zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym. Z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

15 maja w Tuchorzy odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny zorganizowany z okazji obchodów Dnia Ziemi. Wzięli w nim udział Karolina Gaweł i Jakub Chmielak i Zuzanna Antkowiak, która zajęła III miejsce. Gratulacje!

11 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym w Wolsztynie odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczy, w którym wzięli udział Karolina Gaweł, Zuzanna Antkowiak i Wiktor Piechowiak. Anna Błoch, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej zajęła VIII miejsce.

9 kwietnia – uczniowie klas III – VI SP oraz I- III Gim. uczestniczyli w pokazowej lekcji na temat: „Węże jadowite i dusiciele”.

9 kwietnia – uczennice klas III i IV- Estera Stasik, Jadwiga Chmielaki, Katarzyna Opaska i Oliwia Mania- wzięły udział w gminnym konkursie „Mali Recytatorzy 2014”.

7 kwietnia – odbyła się filharmonia – Muzyczne opowieści- „ Peer Gont”.

7 kwietnia – odbyły się szkolne eliminacje do konkursu „Mali Recytatorzy 2014”.

4 kwietnia – uczniowie klas I- III wzięli udział w Gminnym Konkursie na ozdobę i kartkę wielkanocną.

2 kwietnia – klasa III SP wzięła udział w Gminnym Konkursie „Tęga Głowa”, który odbył się w Kopanicy.

31 marca – w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie złożyliśmy prace na Powiatowy Konkurs młodych talentów Literackich.

28 marca - w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego, który odbył się w wolsztyńskim LO, uczestniczyli nasi przedstawiciele z klas podstawowych, a także gimnazjum.

28 marca – klasa I Gim. odwiedziła Dom Opieki Społecznej w Wielkiej Wsi.

27 marca – odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpus”  z biologii, chemii i przyrody.

27 marca – klasa „0” odbyła swa kolejna wycieczkę. Tym razem nasi mali koledzy odwiedzili firmę „ONIX” w Zakrzewie. Tam miały okazję zobaczyć nieznane sobie maszyny i urządzenia pomagające przy przeróbce cebuli i ziemniaków. Po powrocie do szkoły dzieci zapewniały, że nic tak nie rozczula, jak nasza cebula.

26 marca – odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego „Olimpus” dla klasy IV i V.

24 marca – w szkole gościliśmy artystów cyrkowych.

24 marca - odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Olimpus”, w którym uczestniczyli uczniowie klas V-VI, a także I i II gim.

21 marca – Oskar Zalewski , Julia Abramowska, Paulina Kalisz i Emilia Zalewska z klasy II SP wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ptaki Cudaki”.

21 marca – powitaliśmy w Belęcinie WIOSNĘ. Tradycyjnie już, barwnym korowodem przemaszerowaliśmy przez wszystkie ulice wsi, gdzie, również tradycyjnie witani byliśmy przez oczekujących na nas mieszkańców. Zima w postaci Marzanny spalona została w ognisku przygotowanym specjalnie na tę okazję.

20 marca – najmłodsi uczniowie obejrzeli spektakl teatralny  pt. „ Jak Dyzio zgubił zdrowie”.

18 marca – klasa V uczestniczyła w nagraniu przedstawienia – filmu w języku niemieckim pt. „Aschempuffel”( Kopciuszek). Uczniowie biorą udział w konkursie DaF- Kenner.

17 marca – w trakcie występu artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego uczniowie uczestniczyli w filharmonii pt. „ Viva cirrus”.

16 marca – po raz czwarty uczniowie belęcińskiej szkoły wraz z nauczycielami gościli w sali wiejskiej panie z Belęcina, Zakrzewa i Godziszewa. Niedzielne popołudnie minęło pod hasłem „Koncert życzeń”. Oprócz występów muzycznej nie zabrakło też kabaretowych dialogów napisanych specjalnie dla naszych gości.

15 marca – Olga Dziechciarek i Julia Kupś z klasy II gim., a także Honorata Kaczmarek z klasy I gim. wzięły udział w konkursie „ Znaki Wiary”.

13 marca -  klasa „0” odwiedziła firmę KEKBEL MAX w Belęcinie. Dzięki gościnności właściciela dzieci mogły zwiedzić wszystkie działy zajmujące się kolejnymi etapami konserwacji pieczarek.

2 marca – uczniowie naszej szkoły wystąpili przed paniami z Zakrzewa. Okazją do pochwalenia się swoimi talentami był organizowany tego dnia w Zakrzewie Dzień Kobiet.

1 marca –  udział uczniów naszej szkoły w Wojewódzkim Lubuskim

Przyrodniczym Konkursie w Świebodzinie. Finalistka konkursu została Weronika Furman z klasy I gimnazjum, a do finału finałów awansowała także Zuzanna Antkowiak. W konkursie brali udział: Karolina Gaweł, Mateusz Idziejczak, Katarzyna Walczak, Kornel Berger.

26- 28 lutego – Rekolekcje Wielkopostne.

25 lutego – dyskoteka szkolna zorganizowana przez kl. VI.

22 lutego- udział naszych uczniów w obchodach 95. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w ZPSPiG w Kopanicy.

21 lutego- akademia szkolna poświęcona 95.Rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

19 lutego- balik karnawałowy dla klas 0- III.

17 lutego- filharmonia „ Opowieść starego bosmana”.

16 lutego- udział w Wojewódzkim Turnieju „ Białych Piór”. Prace pisali: Wiktoria Brożyńska, Błażej Pluskota i Witold Czepiżak.

W czasie dwóch tygodni ferii zimowej w szkole odbywały się każdego dnia zajęcia dla chętnych uczniów. Mogli oni uczestniczyć w zajęciach plastycznych, sportowych, muzycznych i przedmiotowych. Po raz V odbył się konkurs o tytuł Mistrza Ortografii klas IV- VI. Mistrzem ortografii roku szkolnego 2013/2014 została Zuzanna Antkowiak, a wicemistrzem Anna Błoch uczennice klasy VI. Dwa razy uczniowie wyjechali do kina.

30 stycznia- 3 lutego- Obóz narciarski w Karpaczu.

25 stycznia- Bożonarodzeniowy  Koncert Muzyczny w kościele pw. św. Kazimierza w Zakrzewie. Nasi uczniowie grali i śpiewali podczas Mszy św. dla wszystkich parafian.

20 stycznia- filharmonia „Viva gitarra”.

14 stycznia- Liga matematyczno-chemiczna, która odbyła się w LO w Wolsztynie. Uczestniczyli w niej: Witold Czepiżak oraz Wiktoria Brożyńska z kl. III gim. Do etapu II zakwalifikował się Witek.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Olimpus”- udział klas I-III gim.

13 stycznia- wycieczka klas 0-III SP do lasu celem dokarmiania zwierząt.

10 stycznia-udział w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym. Etap rejonowy odbył się w Kościanie. Uczestniczyli w nim: Mateusz Idziejczak z kl. V, Zuzanna Antkowiak, Anna Błoch i Karolina Gaweł kl.VI.

8 stycznia- dyskoteka szkolna zorganizowana przez klasę II gim.

14 grudnia-  Wiktoria Brożyńska z klasy III gim. wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego w Lesznie- etap rejonowy.

11 grudnia- Dni otwarte.

11 grudnia- Rada szkoleniowa dla nauczycieli pt. „ Szkolna interwencja profilaktyczna, prowadzona przez pedagoga PPP-P Lidię Berger.

9 grudnia- Etap szkolny XX Konkursu Wierzy Religijnej „ Wierzę w Syna Bożego” dla klas gim.

6 grudnia- Przedszkolaków oraz młodszych uczniów odwiedził Mikołaj z workiem prezentów.

29 listopada- Wyjazd dzieci klasy 0 do GOK w Siedlcu na spektakl pt. „Były sobie krasnoludki”.

29 listopada- Uczniowie  naszej szkoły odebrali nagrody za udział w Gminnym Konkursie „ALKOHOL, PAPIEROSY, NARKOTYKI TO TWÓJ WRÓG”. W kategorii klas I- III  nagrody otrzymali uczniowie klasy II. Jakub Wasiek zajął III miejsce, natomiast wyróżnienie Zofia Chmielak .

29 listopada- Udział klasy I gim. W przedstawieniu pt. „Nietykalni” zorganizowanym przez GOK w Siedlcu.

W Gminnym Konkursie Bożonarodzeniowym na najładniejszą kartkę świąteczną I miejsce zajęła Ada Śmigielska, a wyróżnienie Emilia Zalewska z klasy II.

28 listopada- Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla SP- etap szkolny.

22 listopada- Wojewódzki Konkurs Chemiczny- etap szkolny.

22 listopada- Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla SP- etap szkolny.

21 listopada- Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego dla gim.- etap szkolny.

21 listopada- Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy- etap szkolny. Do konkursu rejonowego zakwalifikowali się: Gaweł Karolina, Błoch Anna, Antkowiak Zuzanna i  Piechowiak Wiktor z kl.VI, a także Idziejczak Mateusz z kl.V.

20 listopada- Dyskoteka Andrzejkowa zorganizowana przez Radę Samorządu Uczniowskiego.

19 listopada- Udział dziewcząt naszej szkoły w XI Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewolandia” w Wolsztynie. I miejsce w kategorii klas I- III gim. zajęła Marta Rozynek z klasy I gim., a wyróżnienie wyśpiewała Weronika Szkuta z klasy III gim.

15 listopada- Wojewódzki Konkurs Fizyczny- etap szkolny.

14 listopada- Dni otwarte.

14 listopada- Wojewódzki Konkurs Biologiczny- etap szkolny.

8 listopada- Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

7 listopada- Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla gim.- etap szkolny.

7 listopada- Szkolny Konkurs „Salamandra”- do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Gaweł Karolina z kl.VI,  Walczak Katarzyna, Idziejczak Mateusz i Martyniak Aleksander z kl.V, a także Kaczmarek Honorata z kl.I gim.

4 listopada- Wyjazd na cmentarz w Zakrzewie klas 0- III. Dzieci zapaliły znicze na grobach bliskich, byłych pracowników szkoły, a także uczniów.

4 listopada- Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego „Muzyka Apaczów i Siuksów”.

31 października- II Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas III-IV. W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Mistrzem Pięknego Czytania została Filip Julia z kl.IV. Kolejne miejsca zajęły: Rejmann Ewa z kl.III, Chmielak Jadwiga z kl.IV i Mania Oliwia z kl.IV. Nagrody dla uczestników ufundowała Rada Rodziców.

28 października- Uczennice naszej szkoły wzięły udział w VI Konkursie „Siedleckie Nutki 2013”. W kategorii klas IV- VI Karolina Stefan z klasy IV zdobyła I miejsce. Natomiast wśród gimnazjalistów tryumfowały Marta Rozynek z klasy I i Weronika szkuta z klasy III. Marta zdobyła I miejsce, a Weronika II.

25 października- Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla gim.- etap szkolny.

24 października- Wojewódzki Konkurs Geograficzny dla gim.- etap szkolny.

21 października- Akcja „Myjemy ręce”.

18 października- Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla gim.- etap szkolny.

17 października- Wojewódzki Konkurs Historyczny dla gim.- etap szkolny.

17 października – Pasowanie uczniów klas I na pełnoprawnych obywateli Gminy Siedlec. Spotkanie z wójtem, policjantami, pracownikami BS w Siedlcu i pracownikami Urzędu Gminy w Siedlcu.

- Wyjazd klas VI- III Gim. na basen i do Ciemna City w Zielonej Górze.

16 października – Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej.

15 października – Uroczyste pasowanie klasy I na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

14 października – Rada szkoleniowa dla nauczycieli przedszkola na temat udzielania pomocy pedagogiczno- psychologicznej.

-Rada Pedagogiczna szkoleniowa dla nauczycieli szkoły podstawowej i gimnazjum o udzielaniu pomocy pedagogiczno- psychologicznej.

11 października – Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W przedstawieniu kabaretowym pt. „Reforma oświaty na wesoło” wystąpili uczniowie klas I-III gim., których przygotowała Katarzyna Kłysz. Muzyką bawił wszystkich chór pod dyrygenturą Mozarta- Tomasza Pawlika.

10 października – Rada Pedagogiczna. „Dzień otwarty” w naszej szkole.

7 października- Klasa V wybrała się na grzybobranie.

- Spotkanie przedszkolaków i klas 0 – VI z artystami Lubuskiego Biura Koncertowego. Dzieci wzięły udział w koncercie pt. „ Z muzyką dookoła świata”.

4 października – Sprzątanie Świata.

- Spotkanie dzieci przedszkolnych z policjantem- „bezpieczny przedszkolak”.

27 września - Klasy 0- III udały się na grzybobranie.

26 września- Dyskoteka szkolna zorganizowana przez klasę II gim.

24 września – Udział w Czwartkach Lekkoatletycznych.

20 września - Klasy IV i V wyjechały na wycieczkę edukacyjno do Biskupina. Dzieci wzięły udział  w odbywających się na terenie osady warsztatach archeologicznych.

26 września-Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół  Podstawowych- VII miejsce.

8 września – Solistki z naszej szkoły wyróżnione w festiwalu „Od przedszkola do Kargowej” zaśpiewały gościnnie w trakcie Dni Czekolady w Kargowej. Nasza szkołę reprezentowały: Estera Gemba , Marysia Birk, Emilka Kaczmarek z klasy 0, Karolina Stefan z klasy IV, a także Marta Rozynek z klasy I gim.

1 września – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

28 czerwca – Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

27 czerwca – Msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego.

25 czerwca – Wycieczka do kina i na basen do Zielonej Góry klas IV i VI SP.

21 czerwca – Honorata Kaczmarek z klasy VI SP i Julia Rozynek z klasy IV SP uczestniczyły w Finale Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie.

19 czerwca – Waldek Rozynek z klasy IV SP odebrał nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie na plakat o honorowym krwiodawstwie, organizowanym przez PCK w Wolsztynie.

19 czerwca – w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Młody Artysta Gminy Siedlec”, który odbył się w Tuchorzy zajęliśmy czołowe miejsca:

-Wiktoria Brożynska z klasy II Gim. – I miejsce;

-Eliza Musiał z klasy III Gim. – III miejsce;

-Julia Rozynek z klasy IV SP – III miejsce.

18 czerwca – Wycieczka klasy IV SP do Wrocławia.

18 czerwca – Wyjazd do kina do Zielonej Góry klas V i I Gim.

17 czerwca – Wycieczka klas 0-III do Krainy Zabaw  „BOGILU” w Wiosce.

14-15 czerwca – „Noc w Szkole” – klasa V.

12 czerwca – Julia Antkowiak odebrała nagrodę za tytuł Wicemistrza Ortografii Powiatu Wolsztyńskiego.

W pierwszych dniach czerwca przeprowadziliśmy kwestę na rzecz PCK.

3 czerwca – Ostatnie spotkanie z muzykami Lubuskiego Biura Koncertowego – „Poloneza czas zacząć”.

1 czerwca – W Kopanicy odbył się Gminny Konkurs Języka Niemieckiego.

W konkursie  udział wzięli ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Jakub Dzioch zajął I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych. Zuzanna Antkowiak zajęła miejsce IV  kategorii klas szkoły podstawowej.

25 maja – Dzień Dziecka. Maluchy konkurowały o tytuł najlepszego malucha – wygrali wszyscy. Starsze dzieci przygotowały scenki o szkodliwości palenia tytoniu.

16 maja w ZPSPiG w Chobienicach odbył się finał Gminnego Konkursu Matematycznego. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:Witold Czepiżak, Jakub Dzioch i Karol Wieczorek w kategorii klas gimnazjalnych oraz Honorata Kaczmarek w kategorii sp. Zaszczytny tytuł NAJLEPSZEGO MATEMATYKA GMINY SIEDLEC 2013 zdobył Jakub Dzioch, a Witold Czepiżak zajął trzecie miejsce. Oboje będą reprezentowali naszą gminę w Powiatowym Konkursie Matematycznym. Uczniów do konkursu przygotowała pani Stanisława Prządka.

16 maja – Zosia Chmielaki z klasy I SP zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Szkołę nr. 3 w Wolsztynie.

15 maja w ZSPiG w Tuchorzy odbył się festiwal piosenki „Wiosenna Muzykolandia”. Naszą „zerówkę” reprezentowały: Agnieszka Brojakowska i Martyna Wieczorek. Miło nam donieść, że główną nagrodę tego festiwalu – „Złotego Słowika” wyśpiewała Agnieszka Brojakowska. Dziewczynki do konkursu przygotowała ich wychowawczyni – pani Ilona Merda.

15 maja otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej OLIMPUS SESJA WIOSENNA 2013. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Witold Czepiżak zdobył pierwsze miejsce w kraju w konkursie matematycznym klas drugich gimnazjum. Warto dodać, że w tej kategorii wiekowej udział wzięło 977 uczniów z całej Polski.

W maju biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe lektury, a także książki dla dzieci i młodzieży

14 maja odbyły się szkolne eliminacje do „ Mini Playback Show” , który odbędzie się 26 maja w Babimoście.

9 maja Julia Antkowiak, Magdalena Zalisz i Witold Czepiżak z klas II i III gimnazjum, a także Zuzanna Antkowiak, Natalia Wieczorek i Maciej Pluskota wzięli udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Wolsztynie.

6 maja uczniowie klasy VI przedstawili część artystyczną związaną z obchodami Święta Konstytucji 3 maja.

30 kwietnia wszyscy  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ Dzień Ziemi ”.

29 kwietnia odbyło się spotkanie z Rodzicami klas 0- III, w trakcie którego wysłuchać mogli pogadanki przeprowadzonej przez p. Wośkowiak z PPPP.

26 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje do Konkursu Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim.

26 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny w Tuchorzy. W kategorii gimnazjum I miejsce zajął Karol Wieczorek z klasy III, a III miejsce Jakub Dzioch z klasy III.  W kategorii szkoła podstawowa: Weronika Furman i Honorata Kaczmarek zajęły IV miejsce.

25 kwietnia odbył się XIII Festiwal Kultury Regionalnej w Nowym Kramsku. Nasza szkołę reprezentowali: Julia Bedła, Weronika Furman, Marta Rozynek, Mateusz Idziejczak i Partyk Kofnyt.

25 kwietnia zmagali się z testem z języka niemieckiego i języka angielskiego.

24 kwietnia przystąpili do testu z części matematyczno- przyrodniczej.

23 kwietnia uczniowie klasy III gimnazjum pisali Ogólnopolski Test Gimnazjalisty – część humanistyczna.

22 kwietnia muzycy Lubuskiego Biura Koncertowego zaprezentowali uczniom historię pt. „ Pan Twardowski” z cyklu „Legendy polskie”.

16 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.

13 kwietnia odbył się XIII Festiwal Piosenki Dziecięcej „ Od przedszkola do Kargowej”. GRAND PRIX zdobyła Marta Rozynek z klasy Vi, natomiast wyróżnienie Karolina Stefan z klasy III nauczania zintegrowanego.

12 kwietnia w VI Festiwalu Piosenki Dziecięcej regionu Kozła w Babimoście nasze uczennice wyśpiewały czołowe miejsca: Marta Rozynek z klasy VI- GRAND PRIX, Karolina Stefan z klasy III nauczania zintegrowanego- I MIEJSCE i Weronika Szkuta z klasy II gimnazjum- I MIEJSCE.

11 kwietnia- Dni otwarte. Oprócz zwykłych spotkań z nauczycielami  Rodzice wysłuchali pogadanki przeprowadzonej przez psycholog szkolną na temat: „ Powody dla których warto przeprowadzać badania diagnostyczne w poradniach psychologiczno- pedagogicznych dla dzieci i młodzieży”.

Uczennice klasy V: Zuzanna Antkowiak, Anna Błoch i Karolina Gaweł wzięły udział w ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego, zorganizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN. Ania zdobyła w tym konkursie III miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni.

4 kwietnia uczniowie klasy VI pisali Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty

2 kwietnia odbył się Lubuski Konkurs Przyrodniczy w Świebodzinie. Drużynowo reprezentacja naszej szkoły zdobyła IV miejsce, a indywidualnie Dominika Żok z klasy III gimnazjum 17 miejsce na 100 startujących. Tym samym zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się w Poznaniu.

27 marca we wszystkich klasach wychowankowie ze swymi wychowawcami zjedli uroczyste śniadanie wielkanocne. Po zajęciach lekcyjnych, w stołówce szkolnej , tradycyjnie spotkali się wszyscy pracownicy naszej placówki.

22 marca klasa IV brała udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Oliwia Kręcichwost zajęła III miejsce.

Ostatniego dnia marca oddaliśmy prace literackie na Powiatowy Konkurs Młodych Talentów Literackich w Wolsztynie.

22 marca Jakub Kofnyt i Mateusz Idziejczak z klasy IV zajęli III miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Panna Marzanna”. W tym samym konkursie wyróżnienia zdobyli: Zosia Chmielak , Patrycja Kręcichwost i Wojtek Kozłowski.

21 marca wszyscy uczniowie i nauczyciele, przy wietrznej i wciąż zimowej pogodzie powitali wiosnę, paląc Marzannę.

W marcu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Panda” oraz w Ogólnopolski Konkurs „Olimpus” w zakresie przyrody, biologii, matematyki  i chemii. Wyniki poznamy w maju i czerwcu.

15 marca po raz czwarty zorganizowaliśmy Dzień Kobiet dla wszystkich Pań z Belęcina, Godziszewa I Zakrzewa. Gościliśmy ponad 100 pań, a także Wicewójta Gminy Siedlec i Przewodniczącego Rady Gminy.

12 marca odbył się w naszej szkole VII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej DO RE MI

8 marca zespół teatralny „Iskierki” , na zaproszenie Rady Sołeckiej w Siedlcu wystąpił z okazji Dnia Kobiet z przedstawieniem pt. „ A może gwarą”.

18 lutego muzycy Lubuskiego Biura Kultury wystąpili z koncertem pt. „ Dźwięki zaklęte w strunach”.

15 lutego uczniowie naszej szkoły uświetnili swą częścią artystyczną uroczyste otwarcie wyremontowanej sali wiejskiej w Belęcinie.

12 lutego uczniowie klas IV-VI i I-III gimnazjum bawili się na dyskotece walentynkowej zorganizowanej przez klasę VI.

06.02.2013r. klasy  I-III wyjechały do Wolsztyna na teatrzyk pt. „Jaś i Małgosia”.

06.02.2013r. – Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu.

04.02.2013r. – IV Miejsce w Turnieju Unihokeja dziewcząt o Mistrzostwa Powiatu.

02.02.2013r. udział w Rejonowym Konkursie Biologicznym w Poznaniu : Dominika Żok i Wiktoria Brożyńska.

02.02.2013r. w sali wiejskiej w Belęcinie odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez Radę Rodziców przedszkola.

Z dniem 1 lutego do ZSPiG przyłączone  zostało przedszkole stąd zmiana nazwy naszej placówki, brzmi ona teraz: Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Belęcinie. Dyrektor powołał także swojego zastępcę, którym została mgr Stanisława Prządka.

29.01.2013r. – II Miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej  dziewcząt o Mistrzostwa Rejonu.

28.01.2013r. wystąpili w szkole artyści  Lubuskiego Biura Koncertowego z koncertem p.t. „Akademia Pana Kleksa”

W  okresie ferii zimowych w szkole odbywały się codziennie zajęcia : komputerowe,przyrodnicze,matematyczne,sportowe,humanistyczne,plastyczne,muzyczne,religijne.

Ponad 50-ciu uczniów wyjechało do Zielonej Góry do Cinema City.

Od 11.01.br. do 16.01.br. odbył się także obóz narciarski w Karpaczu .

11.01.2013r.Honorata Kaczmarek i Anna Błoch brała udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego w Granowie.

10.01.2013r. Honorata Kaczmarek wzięła udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego w Lesznie.

09.01.2013r. miał miejsce Festiwal Kolęd i Pastorałek w Tuchorzy:

-Marta Rozynek-Złota Nuta,

-Weronika Szkuta –Srebrna Nuta,

-Julia Bedła –Brązowa Nuta .

W festiwalu wzięły udział także :Anna Kubaś , Jadzia i Zofia Chmielak.

20.12.2012r. odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla Osób Starszych. Spotkanie upłynęło w świątecznej atmosferze oczekiwania na nowonarodzonego Jezusa.  W czasie spotkania Opłatkowego uczestnicy tradycyjnie przełamali się opłatkiem , wysłuchali kolęd w wykonaniu młodzieży szkolnej oraz obejrzeli Jasełka wykonane przez uczniów kl.VI .

Uczniowie naszej szkoły jak co roku biorą udział w Czwartkach Lekkoatletycznych.

18.12.2012r. – I Miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej dziewcząt o Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego

10 grudnia 2012r. – I Miejsce w  Turnieju Piłki Ręcznej dziewcząt o Mistrzostwa Gminy Siedlec.

Oto ich najlepsze wyniki uzyskane w „ Czwartkach LA- jesień 2012”.

1. Anita Wieczorek – rzut piłeczką palantową- III m.,

2. Honorata Kaczmarek – rzut piłeczka palantową-  dwa razy Im.,

3. Julia Rozynek – skok w dal- Im,   - bieg na 60 m- Im.,

4. Łukasz Żok – skok w dal        -  dwa razy I m, – bieg na 60m- Im,

5. Korneliusz Berger – bieg na   60m- I m,

6. Karolina Gaweł – bieg na      60m- I m,

7. Kamil Grunwald – rzut piłeczka palantową- III m..

25 października – Uczniowie  gimnazjum pisali konkurs  z Języka Niemieckiego.

Tego samego dnia klasa I gim. zorganizowała dyskotekę szkolną. Uczniowie klas IV-III gim bawili się świetnie.

24 października - odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów . W uroczystym spotkaniu brali udział także rodzice.

Również tego samego dnia dziewczęta z gimnazjum miały spotkanie z lekarzem- ginekologiem z Poznania na temat profilaktyki chorób szyjki macicy.

22 października – odbył się szkolny etap konkursu Salamandra. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Eliza Musiał , Dominika Żok , Olga Starkowska , Honorata Kaczmarek , Ewa Leśnik oraz Anna Błoch. Etap rejonowy odbędzie się 13 lutego.

19 października –   gimnazjaliści wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego.

18 października – uczniowie z klasy III gim. pisali Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej -etap szkolny.

17 października -  odbył się Szkolny Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” dla klas III- IV.

16 października – klasa „0” wybrała się raz z wychowawczynią na „Wielkie Grzybobranie”. Po nim dzieci spotkały się z Panem Leśniczym , który opowiadał na czym polega jego praca i czym się zajmuje .Dodatkową atrakcją dla dzieci było ognisko urządzone w Leśniczówce.

15 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

11 października – klasy I- III udały się wraz z wychowawczyniami na grzybobranie.

17 września -  odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego . Przewodniczącą została Klaudia Poprawska , zastępcą Weronika Szkuta , skarbnikiem Tomasz Brojakowski ,a sekretarzem Marta Rozynek.

13 września – Rada Pedagogiczna oraz zebranie z rodzicami. Została wybrana również Rada Rodziców.

5 września odbyły się wybory do Rady Samorządy Uczniowskiego.

 

3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 poprzedzone  Mszą św. w Kościele.

 

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

29 czerwca – zakończenie roku szkolnego. Uroczyście pożegnała nas klasa III Gimnazjum.

14 czerwca odbył się gminny konkurs matematyczny „ Mały Mistrz Tabliczki Mnożenia” w którym udział wzięli :   Aleksander Martyniak i Radosław Śledź.

13 czerwca – Honorata Kaczmarek , Ewa Leśnik , Marta Rozynek i Kamil Grunwald  wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim w Mochach .

Od 25 do 26 czerwca odbyła się wycieczka do Karpacza ,udział w niej brały klasy III, IV i V.

22 czerwca odbyły się eliminacje do Festiwalu Piosenki „ Talenty Regionu Kozła”  Trzcielu. Eliminacje przeszły :  Weronika Szkuta oraz Marta Rozynek.

20 czerwca odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny w Tuchorzy, w którym udział wzięli: Eliza Musiał , Wiktoria Brożyńska oraz Tomek Krawczyk. Wiktoria Brożyńska została „Młodym Artystą Gminy Siedlec” , a Eliza Musiał otrzymała wyróżnienie.

14 czerwca Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie ortograficznym w Wolsztynie.

12 czerwca odbyła się wycieczka do Zielonej Góry klas 0-III.

6 czerwca Jakub Berger pojechał po odbiór nagrody za wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Młodych Talentów Literackich.

4 czerwca klasy: VI i III gim. pojechały na wycieczkę do kina na film pt. „Nad życie” oraz na basen do Zielonej Góry.

1 czerwca wspólnie obchodziliśmy Dzień Dziecka oraz Dzień sportu. W tym samym dniu w Babimoście odbył się koncert laureatów w którym wystąpiła Marta Rozynek.

26 maja - Aleksandra Gaweł zajęła I miejsce w Gminnym konkursie Języka Niemieckiego , również udział w konkursie brał Jakub Dzioch , który zajął IV miejsce.

15 maja w Lesznie odbyły się zawody w L.A. Szkół Gimnazjalnych w których udział wzieli Weronika Szkuta oraz Jakub Berger. Obydwoje brali udział w biegach na 100m. Weronika Szkuta zajęła VII miejsce , a Jakub Berger V.

12 maja – Katarzyna Błoch zajęła VI miejsce w powiatowym konkursie Matematycznym w Mochach

17 kwietnia – Odbył się VII Festiwal Piosenki Dziecięcej Regionu Kozła w Babimoście.

Karolina Stefan zajęła II miejsce, a Marta Rozynek również II miejsce.

26 marca uczniowie klas II i III szkoły podstawowej otrzymali książkowe nagrody za półroczne prowadzenie tzw. zeszytów przeczytanej książki.

23 marca powitaliśmy wiosnę. Barwny korowód przebierańców przeszedł przez wszystkie ulice Belęcina, a po nim spaliliśmy marzannę, aby pożegnać zimę.

W piątkowe popołudnie 23.03.2012 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Belęcinie odbył się po raz drugi WIOSENNY WYŚCIG ROWEROWY „ZUCH”.

W imprezie brały udział dzieci i młodzież miejscowej szkoły, oraz pozostali sympatycy „dwóch kółek” ze szkół gminy Siedlec.

Dzieci i młodzież szkolna miała do pokonania trasy rowerowe na terenie wsi Belęcin. Trasy nie były trudne, ale urozmaicone pod względem nawierzchni (drogi polne, leśne oraz asfaltowe) Długości tras wahały się od 1200m do 3800m.

Wszyscy uczestnicy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych, zdobywając: medale, dyplomy, nagrody, koszulki okolicznościowe, oraz statuetki dla najlepszych zawodników wyścigu w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum.

Organizatorami wyścigu był UKS „PIONIER” oraz ZSPiG Belęcin.

Impreza mogła się odbyć dzięki licznym sponsorom:

- URZĄD GMINY SIEDLEC,

-ONIX ZAKRZEWO,

- ROLMIX ZAKRZEWO,

- AGRO-6 GODZISZEWO,

- „ADAM” BELĘCIN,

- PW ELEKTROSERWIS WOLSZTYN,

- RCA WOLSZTYN.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za okazaną pomoc finansową, a miłośników „dwóch kółek” zapraszają w przyszłym roku na wyścig, któremu przyświeca hasło „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH, WSIĄDŹ NA ROWER BĘDZIESZ ZUCH”.

17 marca w sali wiejskiej w Belęcinie po raz drugi już odbyło się spotkanie środowiskowe dla Pań z Belęcina, Zakrzewa i Godziszewa z okazji Dnia Kobiet. Wystąpili uczniowie należący do kabaretu „Męskich Kobiet”.

14 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Profilowanych w Wolsztynie odbył się Finał Ligi Matematyczno- Chemicznej. Uczestniczyły w nim uczennice klasy III Gim. Aleksandra Gaweł i Katarzyna Błoch.

* Katarzyna Błoch została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

3 marca odbył się XXX Przyrodniczy Lubuski Konkurs w Świebodzinie. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Żok i Eliza Musiał z gimnazjum, a także Honorata Kaczmarek, Natalia Wieczorek, Ewa Leśnik i Weronika Furman ze szkoły podstawowej. Do finału zakwalifikowała Honorata Kaczmarek.

We wtorek 28 lutego 2012 roku w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Belęcinie odbył się VI Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej DO, RE, MI. Wzięło w nim udział 28 solistów w trzech kategoriach wiekowych z wszystkich szkół Gminy Siedlec. Oceny najlepszych dokonała komisja konkursowa w składzie Małgorzata Paciejewska oraz Marcin Rogala.

W kategorii klas I-III SP zwyciężyła Karolina Stefan z Belęcina, a dwa kolejne miejsca zajęły Martyna Walczak i Natalia Paszkowska obie z Siedlca. Wyróżnienia otrzymały Katarzyna Kaczmarek i Elena Daulgeris z Kopanicy.

Wśród uczniów klas IV-VI najwyższą ocenę jury uzyskała Marta Rozynek z Belęcina, II miejsce zajęła Julia Przepiórka z Tuchorzy, a III miejsce Kamil Pyszkowski z Siedlca. Wyróżnienia przypadły Zuzannie Antkowiak z Belęcina i Magdalenie Stefan z Siedlca.

Wśród gimnazjalistów I miejsce otrzymał Damian Nowak z Chobienic, drugie Weronika Szkuta z Belęcina, a trzecie Klaudia Piątek z Siedlca. Wyróżnienia przyznano Marice Wojciechowskiej z Tuchorzy, Marcie Staniszewskiej z Kopanicy i Agnieszce Wojtkowiak z Siedlca.

Najlepszym wykonawcą festiwalu, który otrzymał Grand Prix został Mateusz Tatarski z Kopanicy.

Zwycięzcy otrzymali złote, srebrne i brązowe mikrofony, nagrody rzeczowe i dyplomy. Każdy uczestnik obdarowany został słodkim upominkiem.

Dyrektor szkoły Błażej Pluskota i Renata Brankowska serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania festiwalu. Są to:

do-re-mi-014

· ,,AGRO 6” SPÓŁKA Z.O.O. z Godziszewa,

· P.W. ,,GRADOM” G. Domagalska, sklep Babimost,

· „Maciek” S.C. Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa H. i M. i R. Poprawscy,

· ,, Asia” sklep wielobranżowy w Belęcinie.

W dniach 27. 02.- 29. 02. uczniowie brali udział w rekolekcjach wielkopostnych.

20 lutego gościliśmy regionalną poetkę, panią Juliannę Kaczmarek z Jaromierza.

20 lutego w zajęciach fotograficznych uczestniczyli uczniowie, którzy tworzyli prezentację multimedialną na podstawie wykonanych samodzielnie fotografii. Zajęcia odbyły się pod hasłem: „Moja szkoła w fotografii”

15 lutego dzieci klas I- III wzięły udział w konkursie wiedzy ogólnej „OMNIBUS”

14 lutego odbył się III Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV- VI. Mistrzem ortografii na rok szkolny 2011/ 2012 została Anna Błoch z klasy IV.

Tego samego dnia w sali gimnastycznej rozegrany został mecz piłki nożnej.

11 lutego w sali wiejskiej w Belęcinie odbyła się zabawa karnawałowo- walentynowa zorganizowana przez Radę Rodziców.

Dnia 9 lutego 2012 roku odbyły się gminne obchody 93. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich odprawiona przez Proboszcza Parafii w Zakrzewie księdza Władysława Jankowskiego oraz księdza Tadeusza Jaskułę.

W obchodach udział wzięli zastępca Wójta Gminy Przemęt Mariusz Silski, Sekretarz Miasta i Gminy Wolsztyn Hanna Sitkowska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wolsztyńskiego Andrzej Wita, członek Zarządu Powiatu Wolsztyńskiego Teresa Sobkowiak, Komendant Powiatowy Policji Zbigniew Drzymała, Prezes Oddziału Lubuskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego Jerzy Przybecki, Prezes Wolsztyńskiego Koła TPPW Zbigniew Kowalewicz, Prezes Przemęckiego Koła TPPW Antoni Fornalski i członkowie poszczególnych Kół TPPW, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Wolsztynie Andrzej Barski, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Siedlcu Eleonora Rybarczyk, Proboszcz parafii chobienickiej Tadeusz Jaskuła, dyrygent chóru „Camerata” ojciec Krzysztof Tarwacki, władze samorządowe gminy Siedlec z Wójtem Adamem Cukierem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Piechowiakiem, radni i sołtysi gminy Siedlec, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy oraz zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie okolicznych szkół. Adresy okolicznościowe przesłali posłowie Maria Janyska, Zbigniew Ajchler i Stanisław Kalemba. Po mszy świętej nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów na grobach Powstańców Wielkopolskich pochowanych przy kościele w Zakrzewie.

Dalsza część uroczystych obchodów odbyła się w sali sportowej przy ZSPiG w Belęcinie. Przy dźwiękach werbli na salę wprowadzono poczty sztandarowe RG Siedlec, BS Siedlec, ZSPiG w Siedlcu, ZPSPiG w Chobienicach, PSL, Cechu Rzemiosł Różnych, Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP i jednostek OSP z Reklina i z Siedlca.

Rozpoczynając akademię dyrektor ZSPiG w Belęcinie Błażej Pluskota serdecznie powitał zaproszonych gości oaz wszystkich przybyłych na uroczystość. Okolicznościowy referat nt. udziału mieszkańców gminy Siedlec w Powstaniu Wielkopolskim wygłosił Prezes koła TPPW w Siedlcu Dariusz Poszwiński.

W trakcie uroczystości ogłoszono wyniki konkursu plastycznego poświęconego Powstaniu Wielkopolskiemu, który tradycyjnie już towarzyszy obchodom rocznic powstania. Niezwykle bogaty program artystyczny, poświęcony tradycjom powstańczym najbliższej okolicy przedstawiła młodzież z ZSPiG w Belęcinie, a koncert orkiestry „Szałamaje”, uświetnił tegoroczną uroczystość.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Siedlec Adam Cukier oraz Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Piechowiak, który gościom za udział a organizatorom za dobre przygotowanie obchodów 93. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

06.02.2012r. Mistrzostwa Powiatu w unihokeja dziewcząt szkół gimnazjalnych- awans do następnego etapu.

03.02.2012r. Katarzyna Błoch brała udział w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym w Poznaniu- etap wojewódzki.

30.01.2012r. Mistrzostwa Gminy w Unihokeja chłopców z gimnazjum- drużyna nasza zajęła II miejsce.

27.01.2012r. uczniowie kl. V i VI wzięli udział w etapie Rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.

26.01.2012r. uczniowie klas 0- III bawili się w trakcie baliku karnawałowego, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

26.01.2012r. odbyła się dyskoteka karnawałowa dla kl. IV- VI i I- III gim., której organizatorem był także Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

25.01.2012r. Katarzyna Błoch i Aleksandra Gaweł uczestniczyły w Lidze Matematyczno- Chemicznej i zakwalifikowały się do finału . Konkurs odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w Wolsztynie, a brało w nim udział 69 uczniów z gimnazjów rejonu wolsztyńskiego.

23.01.2012r. klasy od 0 do III obchodziły bardzo uroczyście Dzień Babci i Dziadka.

18.01.2012r. Festiwal Kolęd i Pastorałek w Tuchorzy:

- Marta Rozynek – Złota Nuta,

- Jadwiga Chmielak- Brązowa Nuta,

- Weronika Szkuta- wyróżnienie,

- Ania Kubaś- udział,

- Patrycja Dekiert- udział.

12.01.2012r. wystawa prac artystycznych klasy III gimnazjum.

05.01.2012r. wyjazd do Zbąszynia na przedstawienie „Cudowna lampa Alladyna”.

05.01.2012r. kl. IV- VI wyjechały do Zbąszynia na spektakl teatralny pt. „ Mity- reaktywacja”.

21.12.2011r. w szkole, tradycyjnie już spotkały się osoby starsze i samotne z parafii Zakrzewo. Organizatorka Katarzyna Kłysz serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji święta.

Cały czas trwa zbiórka nakrętek dla Karola. Od dnia rozpoczęcia roku szkolnego zebraliśmy już 13 worków, które trafiły do Zbąszynia.

12 grudnia w hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłkę Ręczną.

9 grudnia uczniowie klasy V uczestniczyli w Gminnych Obchodach Dni Tradycji Bożonarodzeniowych, które odbyły się w siedleckim Domu Kultury.

9 grudnia uczniowie klasy VI pisali próbny egzamin szóstoklasisty, przygotowany przez wydawnictwo WSiP

9 grudnia próbny egzamin gimnazjalny dotyczył języków obcych.

8 grudnia gimnazjaliści sprawdzali swą wiedzę z części matematyczno- przyrodniczej.

7 grudnia klasa III gim. zmagała się z próbnym egzaminem- część humanistyczna.

6 grudnia we wszystkich klasach odbyły się spotkania mikołajkowe. Prawdziwy Mikołaj odwiedził, wraz ze swoimi „Śnieżynkami” uczniów klas 0 – III, wśród których znaleźli się także goście z SOSW w Zbąszyniu. Po pięknym występie klasy V (jasełka) i szkolnych wokalistek dzieci odebrały z rąk Mikołaja mnóstwo słodyczy.

6 grudnia w hali sportowej odbył się tradycyjny Mikołajkowy Turniej Unihokeja.

2 grudnia odbył się w szkole Kuratoryjny Konkurs Humanistyczny dla uczniów szkół podstawowych.

W listopadzie dzieci klas I- III brały udział w programie „Radosny uśmiech, radosna przyszłość”

30 listopada SU ogłosił konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową

29 listopada uczniowie wyjechali do Zielonej Góry na basen i do kina

24 listopada odbył się Kuratoryjny Konkurs Języka Niemieckiego- etap szkolny. Wzięło w nim udział 6 gimnazjalistów

24 listopada uczniowie klasy II SP zajęli III miejsce w organizowanym przez szkołę w Kopanicy międzyszkolnym konkursie „Bezpieczna droga do szkoły”

24 listopada SU zorganizował zabawy andrzejkowe dla uczniów klas 0- III, a także IV- VI i I- III gim.

20 listopada młodzież bawiła się na dyskotece zorganizowanej przez klasę III gim.

17 listopada gościliśmy Rodziców- kolejne dni otwarte

15 listopada rozpoczęliśmy zbiórkę darów dla dzieci i młodzieży z rejonu solecznickiego na Litwie

10 listopada wszyscy wzięliśmy udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości

3 listopada klasy 0- III tradycyjnie odwiedziły cmentarz w Zakrzewie, aby zapalić znicze na opuszczonych grobach

2 listopada uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet Obywateli Gminy Siedlec

W ostatnich dniach października ogłoszony został konkurs dla klas I- III na najładniejszy zeszyt lektur

30 października uczniowie – wolontariusze uporządkowali i ogrodzili groby rodziny Wentzlów. Złożyli na nich wiązanki kwiatów i zapalili znicze

29 października( sobota) wolontariusze z pomocą p. R. Nowak, E. Tomaszewskiej i K. Kłysz wykonali wiązanki dla nieżyjących pracowników i uczniów naszej szkoły, a także powstańców wielkopolskich i członków rodziny Wenzel

28 października szkoła zgłoszona została do VI edycji programu „Szkoła bez przemocy”

28 października wolontariusze, po zajęciach szkolnych uporządkowali opuszczone groby na cmentarzu w Zakrzewie

27 października w Gminnym Konkursie Piosenki „Siedleckie nutki”, młodzi wokaliści naszej szkoły zajęli czołowe miejsca.

W kategorii klas IV- VI:

- Marta Rozynek – I miejsce,

W kategorii klas gimnazjalnych – soliści:

-Weronika Szkuta – II miejsce.

W kategorii zespołowej:

-zespół Mini Allegro – I miejsce,

-zespół Allegro – II miejsce

27 października odbyło się w szkole uroczyste pasowanie pierwszoklasistów

25 października dzieci bawiły się w trakcie występu artystów z cyrku „Szok”

24 października wystąpili w szkole artyści z krakowskiego teatru „Maska”. Przedstawienie pt. „Szkolna elita” obejrzeli uczniowie klas IV- VI i I-III gim.

13 października wszyscy pracownicy szkoły, a także cała jej społeczność uczniowska wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W dniu tym pożegnaliśmy także, odchodzącą na emeryturę Panią Teresę Tomiak

5 października odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

30 września klasa VI i I gim., po zakończonych lekcjach wyjechała na grzybobranie.

27 września uczniowie klas nauczania zintegrowanego udali się na grzybobranie.

27 września uczniowie klasy VI pisali próbny sprawdzian szóstoklasisty

23 września uczniowie klas gimnazjalnych wyjechali do Poznania na „Noc Naukowców”. Tradycyjnie już odbyła się ona w gmachu Politechniki Poznańskiej. Młodzież uczestniczyła w pokazach i warsztatach z dziedziny fizyki, chemii i biologii.

16 września po zajęciach lekcyjnych wszyscy „Sprzątaliśmy Świat”.

14 września odbyła się Rada Pedagogiczna, a po niej pierwsze w tym roku szkolnym spotkania z Rodzicami.  W trakcie tych spotkań wybrano trójki klasowe, a na wspólnym ich spotkaniu Radę Rodziców.

W trakcie pierwszej lekcji wychowawczej uczniowie wszystkich klas wybrali swych przedstawicieli- samorząd klasowy.

1 września, po uroczystej mszy świętej rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012.

W tym miesiącu szkoła przystąpiła do realizacji projektu współfinansowanego przez UE pt. „ Indywidualizacja nauczania uczniów klas I- III w Gminie Siedlec”.

Uczniowie wszystkich klas dokonali wyboru koleżanek i kolegów, którzy podejmą walkę w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego, które odbędą się w środę 5 października.

W szkole rozpoczęło działalność kółko teatralne.

Nasi sportowcy brali udział w następujących zawodach:

- Sztafetowe Biegi Przełajowe,

- Miting klas I gimnazjum- Weronika Szkuta zdobyła II miejsce w biegu na 100 metrów, a także w rzucie piłeczką palantową.

ROK SZKOLNY 2011/2012

18 czerwca 2011 r. w ZSPiG w Belęcinie odbył się Gminny Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów z naszej gminy. W konkursie wzięło udział 23 uczniów. Laureatami zostali:

w kategorii klas IV – VI Szkoły Podstawowej:

I miejsce – Marta Staniszewska z Kopanicy (opiekun – p. Monika Pokorska),

II miejsce – Agnieszka Wojtaszak również z Kopanicy (opiekun – p. Monika Pokorska),

III miejsce – Klaudia Kubik z Siedlca (opiekun – p. Maciej Kotliński).

w kategorii klas I – III Gimnazjum:

I miejsce – Jakub Dzioch z Belęcina (opiekun – p. Lucyna Strzecha),

II miejsce – Aleksandra Gaweł również z Belęcina (opiekun – p. Lucyna Strzecha),

III miejsce – Karolina Pirsch z Chobienic (opiekun – p. Robert Janczewski).

Imprezę swoją obecnością uświetnił Wójt Gminy Siedlec Adam Cukier i delegacja z zaprzyjaźnionej gminy Golssen z Niemiec w osobach: pani Ursuli Schadow i pana Wolfganga Schulza, którzy przygotowali dla laureatów cenne nagrody. Upominki dla wszystkich uczestników przygotowała pani Lucyna Strzecha, nauczycielka języka niemieckiego w ZSPiG w Belęcinie – główna organizatorka konkursu.

1 czerwca odbył się coroczny Dzień Sportu organizowany przez SU naszej szkoły. Dzień ten połączony był z pokrewnymi mu: Dniem bez agresji i Dniem bez papierosa.

Uczniowie klasy IV przygotowali na tę okoliczność przedstawienie pt. „ Sąd nad papierosem” .

27 maja w Gminnym Konkursie Ortograficznym „Dyktando” o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Siedlec walczyli Maciej Pluskota z klasy IV i Witold Czepiżak z klasy VI.

26 maja w Dniu Matki uczniowie klasy „0” przyjęli w swej sali Mamy, dla których przedstawili przegotowaną specjalnie na ten dzień część artystyczną.

25 maja w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „ Dyktando 2011” o tytuł Mistrza Ortografii walczyli: Ewa Leśnik z klasy IV, Karolina Małycha z klasy V i Witold Czepiżak z klasy VI. Witold Czepiżak zdobył wyróżnienie.

23 maja 11 uczniów z klas I- III gimnazjum wzięło udział w Europejskim Konkursie Internetowym z Języka Niemieckiego „Take German”.

18 maja w V Gminnym Konkursie Geograficznym w Kopanicy Aleksandra Gaweł z klasy II gim. zajęła IV miejsce.

17 maja uczniowie klasy III SP pisali Test Kompetencji Trzecioklasisty z OKE.

W dniach od 16 do 18 maja klasy IV- VI zwiedzały pod opieką wychowawców Jurę Krakowsko – Częstochowską.

14 maja odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny. Witold Czepiżak z klasy VI zdobył w swej kategorii wiekowej III miejsce, a Kamil Przybylski z klasy III gim. IV miejsce.

13 maja w Koncercie Laureatów IX Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ŚPIEWOLANDIA” zaśpiewały Zuzanna Antkowiak i Weronika Szkuta.

12 maja w IX Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej    „ŚPIEWOLANDIA” swój talent wokalny zaprezentowały: Karolina Stefan z klasy I, Zuzanna Antkowiak i Karolina Gaweł z klasy III, Marta Rozynek z klasy IV, Anna Kubaś z klasy V, Patrycja Dekiert i Weronika Szkuta z klasy VI. Weronika zajęła III miejsce, a Zuzanna otrzymała wyróżnienie.

11 maja uczniowie gimnazjum: Magda Zalisz, Aleksandra Gaweł i Paweł Zalisz brali udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie. Wyniki będą ogłoszone w czerwcu.

9 maja członkowie szkolnego kółka teatralnego „ Iskierki” wzięli, tradycyjnie już, udział w kolejnym- VIII Przeglądzie Teatrów Szkolnych Gmin R.P. Regionu Kozła w Trzcielu.

7 maja Żaneta Krawczyk i Julia Kupś wzięły udział w Powiatowym Konkursie o Janie Pawle II, który zorganizowany został przez Bibliotekę Pedagogiczną w Wolsztynie.

5 maja w Powiatowym Konkursie Recytatorskim udział wzięli Zuzanna Antkowiak i Wiktor Piechowiak-uczniowie klasy III SP. Zuzanna Antkowiak zdobyła II miejsce.

5 maja szkolne Wolontariuszki wyjechały do SOSW w Zbąszyniu. Aldona Kaczmarek, Martyna Kubaszewska i Zuzanna Wieczorek spędziły czas, pomagając wychowawczyniom ośrodka w pracach i zabawach z wychowankami.

29 kwietnia pedagog szkolna uczestniczyła w szkoleniu, które odbyło się w PPPP w Wolsztynie. Dotyczyło ono wprowadzenia nowych przepisów związanych z udzielaniem pomocy psychologiczno- pedagogicznej w szkole.

28 kwietnia przekazaliśmy kolejne 3 worki nakrętek do SOSW w Zbąszyniu.

20 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbył się apel, który przygotowała klasa piąta. Następnie, wszyscy uczniowie z opiekunami wzięli udział w akcji  sprzątania świata .

Również 20 kwietnia dla dzieci z zerówki „Zajączek” zostawił w parku słodkie niespodzianki

19 kwietnia w Gminnym Konkursie Matematycznym o tytuł „Najlepszego Matematyka gminy Siedlec” nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych:

- Witold Czepiżak z klasy VI- III miejsce,

- Kamil Przybylski z klasy II gim.- II miejsce.

17 kwietnia w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Chobienicach zaśpiewały: Karolina Gaweł, Wiktoria Pick, Marta Rozynek i Anna Kubaś, Zuzanna Antkowiak, Patrycja Dekiert i Weronika Szkuta.

16 kwietnia Marta Rozynek i Weronika Szkuta wzięły udział w festiwalu piosenki „ Od przedszkola do Kargowej”.

15 kwietnia odbył się V Festiwal Piosenki Regionu Kozła w Babimoście. Zuzanna Antkowiak i Weronika Szkuta zajęły I miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

15 kwietnia uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w Kiełpinach.

12 kwietnia mali recytatorzy klas III- IV zaprezentowali swe umiejętności w Siedlcu. Zuzanna Antkowiak z klasy III zajęła II miejsce, a Wiktor Piechowiak III miejsce. Udział wzięły także: Anna Błoch z klasy III, a także uczennice klasy IV: Natalia Krystianc, Julia Bedła i Natalia Wieczorek.

11 kwietnia podczas szkolnego apelu uczniowie oddali hołd pamięci ofiarom tragedii w Smoleńsku.

8 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym w Wolsztynie gimnazjaliści wzięli udział w Rejonowym Konkursie Języka Niemieckiego.

Tego dnia klasa I została oficjalnie przyjęta w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

7 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I- IV.

7 kwietnia w konkursie Tęga Głowa, który odbył się w Kopanicy, uczestniczyli uczniowie klasy III SP. Drużyna w składzie: Anna Błoch, Zuzanna Antkowiak i Wiktor Piechowiak zajęła II miejsce.

W dniu 05.04.2011 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bajki, Baśnie, Bajeczki” ogłoszonego przez Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcu oraz Bibliotekę Publiczną w Siedlcu z okazji obchodzonego 2 kwietnia Światowego Dnia Książki dla Dzieci. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły – Julia Tomiak z zerówki.

Od kwietnia młodsze dzieci mogą korzystać z nowego placu zabaw. Plac powstał w ramach programu rządowego „Radosna szkoła”

31 marca oddaliśmy prace na Konkurs Młodych Talentów Literackich.

31 marca uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w konkursie „Omnibus”, a gimnazjaliści w lidze matematyczno- chemicznej. Konkursy odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym w Wolsztynie. Nasza drużyna gimnazjalistów w składzie: Paweł Zalisz, Kamil Przybylski i Dawid Czepiżak zajęła IV miejsce i zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu.

22 marca uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Panda”. Pisali testy z przyrody, chemii i biologii.

22 marca odbył się Ogólnopolski Konkurs „Olimpus” z matematyki dla szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas IV -VI.

21 marca tradycyjne pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Uczniowie wszystkich klas przeszli barwnym korowodem przez całą wieś. Każda z klas była tego dnia przebrana w wesołe i pomysłowe kostiumy. Marzannę spaliliśmy wspólnie z przedszkolakami, którzy dołączyli do nas ze swoją panią zimą.

Tego dnia odbyły się I SZKOLNY WYŚCIG ROWEROWY „ZUCH”, zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego Piotra Maya. Były to pierwsze tego typu zawody. Mamy nadzieję, że w zastępstwie wieloletniego Biegu Wiosny wpisze się on w tradycję sportową naszej szkoły, a może i gminy.

13 marca odbyło się w sali wiejskiej w Belęcinie spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

12 marca Dominika Żok z klasy I gim. zajęła V miejsce w XXIX Lubuskim Konkursie Przyrodniczym.

*Dawid Czepiżak z klasy III gim. zdobył wyróżnienie w XXX Wojewódzkim Turnieju Białych Piór.

10 marca Adela Kaczmarek i Mateusz Idziejczak z klasy II wzięli udział w konkursie „ Bezpiecznie w drodze do szkoły”, w którym zajęli III miejsce.

7 marca ponownie spotkaliśmy się z muzyką w trakcie filharmonii pt. „ Wiedeń, Strauss i Walc”.

7 marca gościł u nas teatr z Torunia- „GRUPA T”. Przedstawienie pt. „ Sekrety pana Kleksa” poruszało temat ekologii, profilaktyki antynikotynowej i bezpieczeństwa na drodze.

2 marca odbył się V Gminny Festiwal Piosenki DO, RE, MI.

2 marca odbyła się też zorganizowana przez klasę II gim. dyskoteka szkolna.

24 lutego uczniowie klas 0-III bawili się na baliku karnawałowym zorganizowanym przez SU i szkolny Wolontariat. Do wspólnej zabawy dołączyli, zaproszeni przez nich wychowankowie SOŚW w Zbąszyniu. Wolontariat przekazał kolejne 5 worków nakrętek, zbieranych dla Karola.

*Tego samego dnia po zajęciach lekcyjnych bawili się uczniowie klas IV-VI i I-III gim.

14 lutego wystąpili dla naszych uczniów artyści Wojewódzkiego Biura Koncertowego z koncertem pt. „W muzycznym zoo”.

Od 31 stycznia, w trakcie ferii zimowych, uczniowie biorą udział w zajęciach przygotowanych dla nich przez nauczycieli

*Wolontariusze koordynują cały czas zbiórkę nakrętek dla Karola, a Lidia Wawrzkiewicz i Klaudia Tomaszewska regularnie odwiedzają dzieci z przedszkola w Belęcinie

27 stycznia klasy 0- III spotkały się z policyjną maskotką – Pyrkiem, który odwiedził ich w towarzystwie mł. asp. Wojciecha Adamczyka i  st. sierż. Przemysława Budy

26 stycznia „Iskierki” gościły w belęcińskim przedszkolu. Tam także zaprezentowały swą świąteczną inscenizację

22 stycznia uczestnicy kółka przyrodniczego wzięli udział w Regionalnym Konkursie „Salamandra” pod hasłem „Rośliny i zwierzęta środowisk błotnych”

21 stycznia uczniowie klas O – III gościli swe Babcie i Dziadków, dla których zaprezentowali przygotowany specjalnie program artystyczny

19 stycznia 54 uczniów wyjechało do Zielonej Góry. Wesoło bawili się tamtejszym Aqua Parku , a także w Cinema City

17 stycznia artyści Lubuskiego Biura Koncertowego wystąpili dla uczniów z przedstawieniem pt.” Z wizytą u pana lutnika”

15 stycznia Witold Czepiżak z klasy VI uczestniczył w Rejonowym Konkursie Matematyczno- Przyrodniczym

12 stycznia odbył się w Tuchorzy VII Festiwal Kolęd i Pastorałek. Marta Rozynek z klasy IV zdobyła w swojej kategorii I miejsce i Złotą Nutkę, a Weronika Szkuta z klasy VI Brązową Nutkę za zajęcie III miejsca. Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Antkowiak z klasy III

W dniach 10- 12 stycznia klasa III gim. pisała egzamin próbny.

12 stycznia sprawdzian próbny pisała klasa VI

22 grudnia w każdej z klas odbyły się spotkania opłatkowe, po których na szkolnej stołówce spotkali się wszyscy pracownicy szkoły, aby choć przez chwilę pobyć razem, złożyć sobie życzenia bożonarodzeniowe, podzielić się opłatkiem i skosztować tradycyjne potrawy wigilijne. Tego dnia wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzeć „Jasełka na wesoło” w wykonaniu szkolnego kółka teatralnego „Iskierki”.

21 grudnia uczniowie klasy V i VI wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych w GCI w Wolsztynie

20 grudnia odwiedzili naszą szkołę uczniowie SOSW  w Zbąszyniu- Samuel i Karolek. To właśnie dla Karola uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zbierają plastikowe nakrętki. Choruje On na Zespół Downa i ma problemy z chodzeniem. Dzięki zebranym nakrętkom ma możliwość korzystania z zabiegów rehabilitacyjnych. Tego dnia wychowawczyni i dyrektor SOSW odebrali zebrane przez uczniów naszej szkoły dwa worki nakrętek.

16 grudnia odbył się apel poświęcony 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

Podczas apelu SU wręczył nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową. Nagrody otrzymali także uczniowie-uczestnicy konkursu pt. „Papierosy szkodzą zdrowiu”.

15 grudnia dzieci klasy „O” i I pojechały do lasu, aby dokarmiać zwierzynę

15 grudnia w naszej szkole gościła pani Mirosława Wieczorek – Stachowiak,  psycholog  z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lesznie. W trzech spotkaniach z panią psycholog uczestniczyli: młodzież gimnazjalna, nauczyciele oraz rodzice.

10 grudnia oddaliśmy prace bożonarodzeniowe na konkurs zorganizowany prze GOK w Siedlcu. Nagrodzony został Jakub Piosik z klasy V SP

10 grudnia uczniowie klas IV- VI SP brali udział w Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym dla Szkół Podstawowych- etap szkolny. W konkursie wzięło udział 25 uczniów.

7 grudnia uczniowie naszej szkoły zdobyli czołowe miejsca w Powiatowym Konkursie Fotograficznym, organizowanym przez szkołę w Buczu pt. „Wieś polska w obiektywie”. Magdalena Wieczorek z klasy III gim zdobyła I i III miejsce, Julia Kupś z klasy V SP II, a Natalia Wieczorek z klasy IV SP zdobyła wyróżnienie. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu, a więc także Lidia Wawrzkiewicz z klasy III gim, Klaudia Poprawska z klasy V SP, Kamil Kulus z klasy V SP, Adrian Dekiert z klasy IV SP i Maciej Pluskota z klasy IV SP. Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody.

6 grudnia szkołę odwiedzili artyści Wielkopolskiego Biura Koncertowego, prezentując koncert pt. „Hej, kolęda, kolęda!”.

6 grudnia odbył się w naszej szkole VIII Mikołajkowy Turniej Unihokeja. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

SP: -I miejsce SP Obra,

-II miejsce SP Siedlec,

-III miejsce SP Belęcin.

Gim: – I miejsce Siedlec,

-II miejsce Belęcin,

-III miejsce Obra.

2 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie humanistycznym „Złota Żaba”. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy III gim: Jakub Szkuta i Grzegorz Leśnik

26 listopada pięciu uczniów klasy szóstej wzięło udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego. Do etapu rejonowego zakwalifikował się Witold Czepiżak.

26 listopada klasy IV-VI wyjechały do WDK na spektakl teatralny pt. „Wyspa skarbów”

25 listopada dzieci z tych klas wyjechały do WDK na spektakl teatralny pt. „Szewczyk Dratewka”.

25 listopada uczniowie klas IV- VI SP i I-III Gim bawili się na dyskotece andrzejkowej do wieczora.

24 listopada dzieci klas 0-III bawiły się na dyskotece andrzejkowej zorganizowanej przez SU.

19 listopada w szkole odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Udział wzięło 10 osób.

*Realizujemy projekty o tematyce prozdrowotnej, „Wiemy, więc działamy”,  „Trzymaj formę” i „Światowy dzień rzucania palenia”. W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia ogłosiliśmy w klasach I-III konkurs plastyczny, w klasach IV-VI literacki na opowiadanie i wiersz, a w I-III gim. na fraszkę i rozprawkę.

*Na terenie szkoły prężnie działa klasowe pogotowie przedmiotowe, którego ideą jest pomoc uczniom słabszym w  nauce.

10 listopada uczniowie klas V i VI SP, a także I- III gim. obejrzeli przedstawienie pt. ,,Klaser z dopalaczami” w wykonaniu aktorów teatru ,,Maska” z Krakowa.

10 listopada wszyscy wzięliśmy udział w uroczystej akademii poświęconej odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

9 listopada klasa I została uroczyście pasowana na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

8 listopada odbył się Szkolny Konkurs „Salamandra”.

8 listopada wysłaliśmy zdjęcia na konkurs fotograficzny organizowany przez Zespół Szkół w Buczu. Fotografie pt. „Wieś polska w oczach dziecka” wykonało 8 uczniów.

8  listopada odbyła się filharmonia pt. „Muzyczne opowieści- Śpiąca Królewna”.

5 listopada zakończyliśmy pierwszy etap zbiórki darów dla schroniska zwierząt w Zielonej Górze. Koniec akcji zaplanowano na ostatnie dni listopada.

4 listopada odbyła się Rada Pedagogiczna, a po niej wywiadówka.

4 listopada pedagog szkolna Regina Nowak wzięła udział w szkoleniu dotyczącym programów edukacyjnych

2 listopada tradycyjnie już uczniowie klas I- III odwiedzili cmentarz w Zakrzewie.

2 listopada chłopcy klas gim. zajęli III miejsce w Mistrzostwach Gminy Siedlec w Halowej Piłce Nożnej.

28 października odbył się w Chobienicach konkurs piosenki „Siedleckie Nutki 2010″. Wokaliści naszej szkoły jak zawsze wrócili w doskonałych nastrojach. Na konkursie reprezentowali nas: zespół „Mini Allegro”, który zajął I miejsce, Weronika Szkuta- zdobywczyni II miejsca, a także Konrad Frąckowiak, którego konkurs ten był debiutem wśród tak szerokiej publiczności.

28 października wolontariuszki złożyły wiązanki i znicze na grobie powstańców wielkopolskich, a także zmarłych uczniów i pracowników naszej szkoły. Wiązanki znalazły się także na opuszczonych grobach.

Również w tych dniach Szkolne Koło Wolontariatu dostarczyło do Błońska kolejny już raz odzież zebraną w trakcie zbiorki na rzecz mieszkańców tamtejszego ośrodka.

26 października najmłodsi uczniowie belęcińskiej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet obywateli Gminy Siedlec.

26 października odbył się szkolny etap konkursu „Salamandra”. Do rejonu zakwalifikowała się Dominika Żok z klasy I gim..

25 października w dzieci i młodzież szkolna mogły obejrzeć występ artystów z cyrku „Szok”.

23 października chłopcy szkoły podstawowej zajęli III miejsce w  Mistrzostwach Gminy Siedlec w Halowej Piłce Nożnej.

22 października dziewczęta zaangażowane w pracę Szkolnego Koła Wolontariatu sprzątały grób powstańców wielkopolskich przy kościele parafialnym w Zakrzewie, a także opuszczone na cmentarzu mogiły.

12 października odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przyjechał do naszej szkoły, zaproszony przez Radę Samorządu Uczniowskiego Wójt Gminy Siedlec Adam Cukier.

8 października wysłuchaliśmy artystów Wojewódzkiego Biura Koncertowego. Występ zatytułowano „Gitara i kastaniety”.

W ramach dodatkowych godzin pracy nauczycieli, w bieżącym roku szkolnym w naszej szkole działają kółka tematyczne: języka niemieckiego, religijne, przyrodnicze, matematyczne, języka polskiego, chór, zajęcia wyrównawcze z matematyki

Dziewczęta z Wolontariatu odwiedzają dwa razy w tygodniu dzieci z miejscowego przedszkola. Czytają im bajki, a także pomagają w opiece nad nimi.

6 października rozpoczęła się budowa szkolnego placu zabaw w ramach dofinansowania uzyskanego z rządowego programu „Radosna szkoła”.

Od początku roku szkolnego wznowiona została akcja zbierania nakrętek prowadzona przez szkolny Wolontariat.

4 października odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą wybrano, przeważającą liczba głosów, uczennicę klasy II gim. Aleksandrę Gaweł. Jej zastępcą została Magdalena Wieczorek z klasy III gim.,   skarbnikiem Klaudia Poprawska z klasy V, a sekretarzem Tomasz Brojakowski z klasy I gim.. Jak co roku wybrano również łączników klasowych współpracujących z Rada Samorządu Uczniowskiego. Zostali nimi: Natalia Wieczorek z klasy IV, Weronika Szkuta z klasy VI oraz Katarzyna Błoch z klasy II gim.. W trakcie pierwszego zebrania ustalono obowiązki każdego z członków Rady, podjęto decyzję w sprawie organizacji ze strony SU Dnia Edukacji Narodowej, a także przydzielono prace związane z oprawą gazetki szkolnej należącej do SU.

Od poniedziałku- 4 października dzieci korzystają z programu „Szklanka mleka”.

24 września uczniowie klas gimnazjalnych po raz kolejny pojechali do Poznania na Noc Naukowców

20 września w poszukiwaniu grzyb ów wyruszyły klasy V i VI. Dzieci wróciły do szkoły, podobnie jak ich młodsze koleżanki i koledzy , z pełnymi koszykami.

17 września, po zajęciach lekcyjnych, zorganizowana została akcja Sprzątania Świata. Uczniowie pod opieka nauczycieli posprzątali wsie Belęcin, Zakrzewo i Godziszewo, a także drogi prowadzące do nich i do Tuchorzy.

16 września uczniowie klas 0-III nauczania zintegrowanego udali się na grzybobranie.

9 września uczniowie klasy IV szkoły podstawowej po raz pierwszy w tym roku odbyli lekcje wychowania fizycznego na basenie w Wolsztynie

6 września na lekcjach wychowawczych wybrano samorządy klasowe, a spośród nich osoby, które kandydować będą do Rady Samorządu Uczniowskiego.

4 września Anna Kubaś z klasy V i Weronika Szkuta z Klasy VI wystąpiły w Jaromierzu, gdzie odbywały się tegoroczne Dożynki Gminno- Powiatowe.

1 września powitaliśmy nowy rok szkolny 2010/2011.

ROK SZKOLNY 2009/2010

22 maja w Wolsztynie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny . Dawid Matysiak z klasy III Gim. Zajął III miejsce, a Jakub Dzioch, który także reprezentował na tym konkursie Gminę Siedlec zdobył VI miejsce.

17 maja odbył się Gminny Konkurs „Mały Mistrz Ortografii”. Anna Błoch zdobyła tytuł Małego Mistrza Ortografii klas II.

17 maja klasa I została uroczyście pasowana na Czytelników biblioteki szkolnej. Dla najmłodszych przedstawienie pt. „Kłótnia wróżek- pasowanie na czytelnika”, które obejrzały klasy I- III przygotowała klasa IV.

15 maja Ponadwojewódzki Konkurs organizowany przez Salamandrę w Poznaniu i Lubuski Klub Przyrodnika w Świebodzinie. Do tego etapu zakwalifikowali się Dominika Żok i Mateusz Rosiński. Znaleźli się oni wśród  40 najlepszych uczestników tego finału, wcześniej wygrywając poszczególne etapy.

13 maja odbył się w Siedlcu Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas IV- VI. Naszą szkołę reprezentowali Julia Antkowiak i Witold Czepiżak.

11 maja klasy O i I pojechały na wycieczkę do Kościana. Dzień spędziły w Parku Rekreacyjnym Nenufar Club, a ich przewodnikami i towarzyszami zabaw byli piraci.

11 maja w Trzcielu dzieci, z tym samym przedstawieniem, wystąpiły w VII Przeglądzie Teatrów Szkolnych Gmin Regionu Kozła RP. Zdobyły na nim I miejsce.

10 maja w Zbąszyniu uroczyście obchodzono, zorganizowany przez tamtejszy OPSzP , Światowy Dzień Godności osób z upośledzeniem umysłowym. W imprezie uczestniczyli wolontariusze naszej szkoły, a także klasa IV i V, która przestawiła spektakl komediowy pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”.

29 kwietnia w Wolsztynie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ŚPIEWOLANDIA Wolsztyn 2010.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

- Marta Rozynek – I miejsce,

- Weronika Szkuta – III miejsce.

Poza nimi śpiewali także Zuzia Antkowiak, Ania Kubaś, Patrycja Dekiert, Żaneta Chowaniak i Adam Nowak.

28 kwietnia w Gminnym Konkursie Recytatorskim dla klas III- IV uczestniczyli : Klaudia Poprawska, Dominika Krajewska, Weronika Furman, Julia Bedła i Wiktoria Pick.

27 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w Siedlcu. Udział wzięli: Ania Błoch, Zuzia Antkowiak, Łukasz Żok, Klaudia Przybyła, Jakub Kofnyt i Kacper Rybicki.

24 kwietnia w Kargowej odbył się X Festiwal Piosenki Dziecięcej „Od przedszkola do Kargowej”. W festiwalu udział wzięło 98 wykonawców, spośród których jury wyróżniło 10 najlepszych. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Karolina Stefan z klasy „0″ i Marta Rozynek z klasy III.

22 kwietnia odbył się w Babimoście IV Festiwal Piosenki Dziecięcej Regionu Kozła. Marta Rozynek z klasy III SP zajęła na nim III miejsce.

22 kwietnia w Gminnym Konkursie Ekologiczno- Biologicznym wzięły udział: Dominika Żok, Rafał Wawrzkiewicz i Jakub Dzioch z klasy VI, Paulina Ososińska z klasy III gim., a także Mariusz Longier i Mateusz Rosiński z klasy II gim..

22 kwietnia odbyły się w szkole comiesięczne Dni Otwarte dla wszystkich rodziców.

20 kwietnia Weronika Szkuta z klasy V, Dominika Żok, Eliza Musiał i Dominika Trudzińska z klasy VI wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

20 kwietnia w VII Gminnym Konkursie Tańca w Tuchorzy nasze uczennice zajęły II miejsce.

19 kwietnia gościliśmy w szkole artystów Lubuskiego Biura Koncertowego

16 kwietnia wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w apelu poświęconym ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

10 kwietnia odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny o tytuł „Najlepszego Matematyka” szkół podstawowych i gimnazjów gminy Siedlec

9 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w Rejonowym Konkursie Języka Niemieckiego, który odbył się w wolsztyńskim Liceum Ogólnokształcącym.

31 marca w każdej klasie uczniowie z wychowawcami zasiedli do śniadania wielkanocnego. Przy wspólnym stole spotkali się także wszyscy pracownicy naszej szkoły.

31 marca złożyliśmy w Wolsztynie prace literackie na Powiatowy Konkurs Młodych talentów Literackich.

30 marca w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych wzięli udział gimnazjaliści. Paulina Ososińska i Dawid Matysiak z klasy III awansowali do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO.

29 marca gościliśmy artystów Lubuskiego Biura Koncertowego.

29 marca nasi sportowcy uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych dla Szkół Podstawowych.

25 marca odbył się X Międzyszkolny Bieg Wiosny.

25 marca 2010 r. w Tuchorzy odbył się gminny konkurs plastyczny „Młody artysta”. Naszą szkołę reprezentowały: Daria Kubik i Katarzyna Błoch z gimnazjum oraz Klaudia Tomaszewska ze szkoły podstawowej. Dziewczyny przygotowywały się pod okiem Pani Renaty Brankowskiej. W tegorocznym konkursie zadaniem uczestników było wykonanie portretu Fryderyka Chopina. Wszystkie prace były piękne. Pierwsze, równorzędne miejsce wśród gimnazjalistów, wraz z koleżanką z Tuchorzy zajęła Daria Kubik. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

25 marca odbyło się w naszej szkole pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Był to dzień kolorowy i wesoły. Wszystkie klasy wystąpiły w przebraniach, które podziwiać mogli mieszkańcy Belęcina w trakcie naszego głośnego przejścia przez wieś. Wspólnie z nami bawili się przedszkolacy, którzy dołączyli do szkolnego korowodu i również, z ogromnym zapałem, starali się wygonić zimę, bo mamy jej już dość. Spaliliśmy także Marzannę, którą, tradycyjnie już, wykonała klasa VI.

W niedzielę- 21 marca- wolontariuszki urządziły kiermasz stroików wielkanocnych przy kościele w Zakrzewie. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność wolontariatu. Wolontariusze ze szkoły w Belęcinie systematycznie współpracują z miejscowym przedszkolem oraz Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym w Zbąszyniu.

18 marca ostatni występ kabaretu w Specjalnym Ośrodku szkolno- wychowawczym w Zbąszyniu.

W przedstawieniu kabaretowym wzięli udział: Szymon Matysiak z klasy Iv- herod baba, Jakub Dzioch z klasy VI- konferansjer, Bartosz Krajewski z klasy I gim.- kobieta wamp, Karol Hemmerling z klasy I gim.- konferansjer, Wiktor Rzepa z klasy I gim.-kobieta kumpel, Jakub Berger z klasy I gim.- konferansjer, Józef Kotlarski z klasy I gim.- konferansjer, Mateusz Rosiński z klasy II gim. i Rafał Wawrzkiewicz z klasy VI- kobieta bluszcz, Adrian Adam z klasy II gim.- kobieta bogini, Damian Rajewski z klasy II gim.- intelektualistka, Kamil Markiewicz z klasy III gim.- słodka idiotka, Dawid Kubik z klasy III gim.- kura domowa, Bartosz Kędziora z klasy III gim.- kobieta anioł, Adam Nowak z klasy III gim.- konferansjer, Miłosz Grabia z klasy III gim.- profesor, Dawid Matysiak z klasy III gim.- asystent profesora, a także jedna jedyna prawdziwa kobieta w kabarecie Marika Gaweł z klasy „O”.

13 marca przedstawienia kabaretowe p.t. „Kobietom w dniu ich święta” obejrzały Panie z KGW w Chobienicach

11 marca po raz pierwszy uczennice szkolnego wolontariatu, w ramach swej pracy, wyjechały do Ośrodka Szkolno- Wychowawczego  Zbąszyniu, aby pomóc w zajęciach artęterapii. Były to: Aldona Kaczmarek, Martyna Kubaszewska i Zuzanna Wieczorek z klasy I gim..

Wyjazdy będą odbywały się raz w tygodniu. Wezmą w nich udzial także uczennice klasy II gim.: Żaneta Chowaniak, Lidia Wawrzkiewicz i Karolina Krawczyk.

Dziewczęta niosą pomoc w opiece nad wychowankami ośrodka, a odbywa się ona po zajęciach szkolnych od godz. 13.30 do 15.00

7 marca z okazji Dnia Kobiet uczniowie naszej szkoły wystąpili w sali wiejskiej.  Zaprezentowali tam swój spektakl kabaretowy pt. „Kobietom w dniu ich święta”. Następnego dnia 16-stoosobowa ekipa kabaretowa, do której należy również uczennica  klasy „O” wystąpiła w szkole dla swoich nauczycielek, pań z obsługi i koleżanek.

6 marca Julia Antkowiak, Dominika Żok, Rafał Wawrzkiewicz, Jakub Dzioch i Karol Wieczorek wzięli udział w Lubuskim Konkursie Przyrodniczym w Świebodzinie. Reprezentacja naszej szkoły zajęła VI miejsce. Dominika Żok i Mateusz Rosiński znaleźli się w I dwudziestce uczestników, którzy zakwalifikowali się do ponadregionalnego konkursu. Zmierzą się tam z laureatami Wojewódzkiego Konkursu „Salamandra”

19 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Szkół Gimnazjalnych dziewcząt, na których nasze zawodniczki zajęły III miejsce

18 lutego Paulina Ososińska z klasy III gim. i Karol Wieczorek z klasy VI wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy Pożarniczej

15 lutego odbył się uroczysty apel poświęcony 91 rocznicy Powstania Wielkopolskiego

11 lutego uczniowie klas 0-III bawili się podczas baliku karnawałowego

6 lutego uczniowie klasy VI i I gim.: Rafał Wawrzkiewicz, Karol Wieczorek i Mariusz Longier wzięli udział w Rejonowym Konkursie Przyrodniczym „Salamandra”, który odbył się w Boruji Kościelnej. V miejsce w konkursie zajęli: Rafał Wawrzkiewicz z klasy VI i Mariusz Longier z klasy I gim.

5 lutego odbyła się wywiadówka, a także zebranie dyrektora szkoły z Radą Rodziców.

4 lutego reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbył się w Chobienicach. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się dwójka uczniów: Karol Wieczorek z klasy VI zdobywając I miejsce i Paulina Ososińska, ktora zdobyła V miejsce.

4 lutego dzieci z klasy II obejrzały w siedleckim Domu kultury przedstawienie pt. „ Lech, Czach i Rus”.

1 lutego odbyła się Rada Pedagogiczna, poprzedzona spotkaniem z przewodniczącym ZNP naszej gminy E. Konieczkiem.

14 stycznia uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Dopierała, Ania Kubaś, Adam Nowak, Marta Rozynek i Weronika Szkuta wzięli udział w VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek ,,Gloria in excelsis deo” w Tuchorzy. Weronika i Marta zdobyły Brązową Nutę.

14 stycznia gościliśmy w szkole Babcie i Dziadków najmłodszych uczniów. W trakcie uroczystej akademii z okazji Ich święta, dzieci przedstawiły bardzo bogaty i różnorodny program artystyczny. Goście poczęstowani zostali kawą i ciastem.

11 stycznia artyści Zielonogórskiego Biura Koncertowego zaprezentowali nam najpopularniejsze przeboje bluesowe        świata. Koncert pt. „Na wesołą nutę” bardzo podobał się tak uczniom jak i nauczycielom.

11 stycznia odbył się w szkole Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Olimpus” dla klas I-III gim..

7 stycznia klasa III wyjechała do Siedlca na przedstawienie teatralne pt. „Jaś i    drzewo fasolowe.

22grudnia, po zajęciach lekcyjnych, uczniowie wzięli udział w bożonarodzeniowym apelu, w trakcie którego obejrzeli jasełka wystawiane przez klasę VI, a także poznali wyniki konkursu zorganizowanego prze Radę Samorządu Uczniowskiego i bibliotekę szkolną. Zakończeniem przedświątecznego dnia były klasowe wigilie, na których spotkali się z wychowawcami.

21 grudnia klasa „0″ i  I-IV wyjechały do kina w Zbąszyniu na film pt. „Odlot”

21 grudnia, tradycyjnie już, odbyło  się spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych.

Weronika Furman, Ewa Leśnik, Bartosz Monkiewicz i Jakub Monkiewicz zdobyli wyróżnienia w Gminnym Konkursie na Najpiękniejszy Bukiet Jesienny

17 grudnia wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowały kiermasz świąteczny. Rodzice, nauczyciele i uczniowie mieli okazję podziwiać i zakupić pięknie wykonane przez dziewczęta ozdoby i stroiki choinkowe. Prace powstawały pod czujnym okiem pedagoga szkolnego.

14 grudnia wystąpili w szkole artyści Zielonogórskiego Biura Koncertowego z komcertem „W pałacu Pani Muzyki”

11 grudnia uczniowie klas IV-VI sprawdzali swą wiedzę ze znajomości lektur na teście „Stypendiada 2009″

10 grudnia klasa V uczestniczyła w przedstawieniu pt. „W pustyni i w puszczy”, które odbyło się w GOK w Siedlcu

9 grudnia Paulina Ososińska brała udział w Olimpiadzie Prozdrowotnej, zorganizowanej przez Zarząd Okręgowy PCK w Wolsztynie.

9 grudnia Paulina Ososińska, Daria Kubik i Bartosz Kędziora wzięli udział w I Gminnym Konkursie Wiedzy o AIDS. Po teście Paulina zajęła VI miejsce.

9 grudnia odbył się Konkurs Języka Niemieckiego, zorganizowany przez PWN- etap szkolny. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VI

8 grudnia klasy „0″ i I pojechały do sali zabaw „ Bajkowa kraina” w Wolsztynie

Wolontariuszki z naszej szkoły zorganizowały zbiórkę odzieży, którą dostarczyliśmy do Ośrodka „Pomocna Dłoń” w Błońsku. Dziewczęta zaprezentowały również przedszkolakom przedstawienie z okazji Mikołajek

6 grudnia uczennice klasy I gim. Wyjechały do ZSPiG w Tuchorzy, gdzie wystąpiły w przedstawieniu mikołajkowym pt. „Mało brakowało”. Ten sam spektakl miały okazję oglądać także dzieci klasy „0″ i I-III nauczania zintegrowanego w Belęcinie

5 grudnia odbył się Wojewódzki Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy- etap szkolny. W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas IV-VI

5 grudnia dziewczęta szkoły podstawowej zajęły I miejsce w tych samych Mistrzostwach, ale w swojej kategorii wiekowej

4 grudnia dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły III miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Ręcznej Szkół Gimnazjalnych

3 grudnia w tym samym konkursie uczestniczyli uczniowie, którzy chcieli sprawdzić swą wiedzę w dziedzinie literatury z języka polskiego

2 grudnia odbył się w szkole etap szkolny  konkursu „Złota żabka” 2009/2010 w dziedzinie matematyki

W listopadzie Zarząd Samorządu Uczniowskiego ogłosił w klasie 0, a także  I-III nauczania zintegrowanego i IV- VI szkoły podstawowej konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową.

Ogłoszony został także konkurs literacki na najładniejszą baśń pt. „Magiczne święta w…”. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi w trakcie apelu przedświątecznym

30 listopada oddaliśmy prace plastyczne uczniów naszej szkoły do oceny jury w konkursie organizowanym przez nadleśnictwo w Wolsztynie pt. „Czym bór darzy”.

Tego samego dnia dzieci klasy „0″ oddały swoje prace plastyczne, które wezmą udział w konkursie pt. „ Kompozycja jesienna”, organizowanym przez GOK w Siedlcu

28 listopada w szkolnym etapie Konkursu Humanistycznego wzięło udział 21 uczniów. Najlepsza piątka reprezentowała będzie szkołę w etapie rejonowym, który odbędzie się w pierwszych dniach stycznia

27 listopada odbył się w szkole Konkurs Biologiczny- etap szkolny

26 listopada odbyły się szkolne zabawy andrzejkowe. W godzinach przedpołudniowych bawiły się dzieci klas 0-III, a po południu pozostali uczniowie szkoły. Zabawę andrzejkową przygotowała Rada Samorządu Uczniowskiego.

26 listopada klasa VI pisała próbny test szóstoklasisty przygotowany przez wydawnictwo WSiP.

23 listopada po raz kolejny gościliśmy artystów Filharmonii.

[Gallery not found]

21 i 22 listopada nauczyciele wzięli udział w szkoleniach na temat:

- Praca z dziećmi i młodzieżą wymagająca specjalnych uprawnień

- Pierwsza pomoc przedmedyczna

Projekt szkoleń współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

21 listopada oddana została do użytku nowa salka audiowizualna
19 listopada 53 uczniów wyjechało do zielonogórskiego kina Fokus na film pt. „2012″
16 listopada uczniowie gimnazjum wzięli udział w Kuratoryjnym Konkursie z Fizyki- etap szkolny.
13 listopada odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu
Chemicznego
12 listopada obchodziliśmy w szkole Święto Niepodległości. Odbyła się uroczysta akademia, a po niej tradycyjne w naszej szkole przedstawienie zaduszkowe
9 listopada uczniowie gimnazjum zmagali się z zadaniami matematycznymi w szkolnym etapie Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki
6 listopada 20 uczniów wzięło udział w konkursie przyrodniczym „Salamandra-Natura 2000″. Był to szkolny etap konkursu
5 listopada klasa II gim. zorganizowała dyskotekę szkolną
5 listopada klasa II nauczania zintegrowanego wyjechała do Siedlca. Dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury obejrzały przedstawienie pt.”Rubinowy książę”
5 listopada odbyło się w szkole uroczyste pasowanie na uczniów szkoły naszych pierwszoklasistów. Dzieci przedstawiły program artystyczny, przy współudziale starszych koleżanek i kolegów, zostały powitane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, a następnie pasowane na uczniów przez dyrektora szkoły. Na uroczystość licznie przybyli Rodzice pierwszoklasistów
30 października uczniowie klas I-III wyjechali do Wolsztyna na przedstawienie pt.”Kopciuszek”
W październiku sprzątaliśmy świat
30 października klasy I-III obejrzały w Wolsztynie przedstawienie teatralne     pt. ,,Kopciuszek”.
29 października uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet obywateli Gminy Siedlec
29 października klasy IV-VI wyjechały do Wolsztyńskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Sposób na Alcybiadesa”
23 października odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap szkolny dla klas I – III gim.
20-23 października uczniowie pisali ogólnopolski „Multitest” z przyrody i biologii
20 października uczniowie klasy „0″ wybrali się na wycieczkę , w trakcie której poznali zakłady produkcyjne w Belęcinie
14 października obchodziliśmy, bardzo wesoło i uroczyście, Dzień Edukacji Narodowej
5 i 6 października sportowcy szkoły wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym. Szkoła podstawowa zajęła IV miejsce, gimnazjum-chłopcy- IV miejsce, a dziewczęta VI miejsce.
4 października odbyły się wybory do Rady Małego Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Dawid Rozynek z klasy III, zastępcą Olga Starkowska, również z klasy III, a sekretarzem Mateusz Jaskuła z klasy II. Przedstawicielami  poszczególnych klas zostali: Sandra Starkowska z klasy I, Anna Błoch z klasy II i Ewa Leśnik z klasy III
1 października odbyła się wywiadówka poprzedzona Radą Pedagogiczną
26 września dyrektor szkoły, nauczycielka historii Danuta Lewandowska, a także uczniowie: Paulina Ososińska, Maria Krystianc i Bartosz Kędziora wzięli udział w uroczystym nadaniu imienia ZPSPiG w Chobienicach.
25 września odbyły się wybory Rady Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Paulina Ososińska z klasy III gim., zastępcą Bartosz Kędziora z tej samej klasy, a sekretarzem Aleksandra Gaweł z klasy I gim. Skarbnikiem został Jakub Berger z klasy I gim., a pozostali kandydaci z poszczególnych klas zostali „łącznikami”, którzy biorą udział w zebraniach Rady Samorządu Uczniowskiego i przekazują bieżące wiadomości na godzinach wychowawczych. Wybrani zostali: Klaudia Poprawska z klasy IV, Weronika Szkuta z klasy V , Rafał Wawrzkiewicz z klasy VI i Karolina Krawczyk z klasy II gim.
25 września uczniowie wyjechali na „Noc Naukowców” do Poznania. Spędzili wspaniałe chwile w Politechnice Poznańskiej.
19 września odbył się na boisku szkolnym festyn, zorganizowany przez Radę Rodziców
1 września uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny.
 • W trakcie wakacji nasza uczennica Weronika Szkuta i absolwentka Kamila Wieczorek uczestniczyły w warsztatach muzycznych w Grójcu Wielkim. Tak Weronika jak i Kamila zdobyły tam wyróżnienie.
 • Kamila Wieczorek wystąpiła na koncercie talentów w niedzielny dzień Święta Świni.
W tym roku szkolnym w naszej szkole pracują „nowi” nauczyciele. Są to: nauczycielka religii-Katarzyna Kłysz i Dominika Napierała- nauczycielka języka angielskiego. Pedagogiem szkolnym jest Emilia May, a logopedą Martyna Wołek. Od 1 października pracuje  stażysta- Kamil Karwatka
ROK SZKOLNY 2008/2009
18-21.05.2001 uczniowie z klas IV – III gimnazjum uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Trójmiasta
19 maja odbył się III Festiwal Piosenki Dziecięcej regionu Kozła w Babimoście. Uczniowie naszej szkoły reprezentowali Gminę Siedlec. Na festiwalu wystąpili: Adam Nowak i Weronika Szkuta.
18 maja uczniowie naszej szkoły wyjechali na czterodniową wycieczkę do Trójmiasta.
16 maja odbył się w Wolsztynie Konkurs Wiedzy i Powiecie Wolsztyńskim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V i VI: Julaia Antkowiak, Jakub Dzioch, Jakub Berger i Daniel Łukaszewski.
16 maja w Mochach odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI- Aleksandra Gaweł i Katarzyna Błoch, które zajęły IV miejsce.
Witold Czepiżak z klasy IV i Jakub Berger z klasy VI zdobyli wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Młodych Talentów Literackich.
13 maja odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Dyktando” dla klas IV- VI. Wzięło w nim udział 19 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się najlepsza trójka: Julia Antkowiak z klasy V, Aleksandra Gaweł z klasy VI i Witold Czepiżak z klasy IV.
13 maja uczniowie klasy IV spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu z Maciejem Orłosiem- znanym polskim prezenterem telewizyjnym.
13 maja uczennice klasy III gimn. Julita Kmiecik, Justyna Wieczorek i Joanna Czepiżak wzięły udział w konkursie Regionu Kozła „Życie i twórczość Małgorzaty Musierowicz”. Justyna Wieczorek zajęła w tym konkursie I miejsce.
12 maja gościliśmy muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali tytułowych „Opowieści Sindbada Żeglarza”. Był to ostatni koncert filharmonii w tym roku szkolnym.
9 maja Julia Antkowiak i Mateusz Rosiński wzięli udział w Finale Finałów Konkursu Przyrodniczego „Salamandra”, który odbył się w Poznaniu.
Paulina Ososińska, Maria Krystianz i Zuzanna Wieczorek wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu LA szkół gimnazjalnych. Dziewczęta zdobyły III miejsce w sztafecie 4x 100m i awansowały do rejonu. Zawody odbyły się w Wolsztynie.
8 maja bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. Z okazji Dni Książki przedszkolacy złożyli życzenia pani bibliotekarce, podarowały jej piękne, wiosenne bukiety kwiatów i wykonane przez siebie laurki.
5 maja odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wolsztynie Koncert Laureatów VII Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewolandia” , na którym Weronika Szkuta zajęła I miejsce, Patrycja Dekiert II miejsce, Paulina Łukaszewska III miejsce, a Adam Nowak wyróżnienie.
3 maja uczniowie klasy II przystąpili do I Komunii Świętej.
2 maja w ZPSPiG w Chobienicach odbył się Gminny Konkurs Języka Niemieckiego. Justyna Wieczorek z klasy III gimn. zajęła II miejsce. Bardzo dobrze wypadła również uczennica klasy V- Julia Antkowiak. Gratulujemy dziewczętom.
30 kwietnia odbył się IX Festiwal Kultury Regionalnej Nowe Kramsko 2009-Weronika Szkuta, Patrycja Dekiert, Magdalena Zalisz i Anna Kubaś zaśpiewały 2 piosenki ludowe: „Wiesielok” i „Matka mnie sa przysłała”. Uczestniczki otrzymały dyplomy , informatory o Regionie Kozła, a także tradycyjne „ Kramszczanki”.
30 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Matematyczny o tytuł „Najlepszego Matematyka”. Dwie uczennice naszej szkoły, z klasy VI znalazły się w zwycięskiej trójce: Aleksandra Gaweł zajęła I miejsce, a tym samym została Najlepszym matematykiem Gminy Siedlec, natomiast Katarzyna Błoch, również z VI klasy zdobyła III miejsce.
29 kwietnia w Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Dyktando”. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów : Joanna Czepiżak z klasy III gimn., Adam Nowak z klasy II gimn. i Dawid Czepiżak z klasy I gimn. Joanna Czepiżak zajęła III miejsce.
28 kwietnia odbył się VII Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewolandia” Wolsztyn 2009-Laureatami zostali: Paulina Łukaszewska, Weronika Szkuta, Patrycja Dekiert i Adam Nowak(wyróżnienie). W przeglądzie swe umiejętności wokalne zaprezentowały także: Daria Kubik, Żaneta Chowaniak, Magdalena Zalisz, Anna Kubaś.
28 kwietnia reprezentacja uczniów walczyła w Gminnym Konkursie Biologiczno- Ekologicznym. Zajęliśmy I miejsce w konkursie na plakat „Ochrona Przyrody”. II miejsce drużynowo w kategorii szkół podstawowych zajęli uczniowie klas V i VI: Katarzyna Błoch, Jakub Dzioch i Karol Wieczorek. W konkursie na plakat pod hasłem „Ochrona przyrody” dla szkół podstawowych uczniowie zajęli III miejsce.
24 kwietnia Weronika Szkuta z klasy IV i Łukasz Żok z klasy I uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Mali Recytatorzy”. Weronika zajęła II miejsce.
22 kwietnia uczniowie klas IV,V i VI rozwiązywali Ogólnopolski Test „Albus” z przyrody iz matematyki.
17 kwietnia uczennice klasy II wzięły udział w konkursie „Abecadło Śmieciadło”.
16 kwietnia uczniowie wysłuchali koncertu Lubuskiego Biura Koncertowego pt. „Muzyczne opowieści- Kopciuszek”.
Przez cały czas trwania festynu można było korzystać z następujących atrakcji: strzelnica, dmuchany zamek, trampolina, quady, kros i  możliwość przejażdżki  harleyami.< >< >< >< >
< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >

< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< >< ><-->